Worek medali dla zapaśników Moreny i Cartusii na Memoriale E. Wojdy i H. Boreckiego w Żukowie

GKS Cartusia Kartuzy
Na jednych z ostatnich zawodów zapaśniczych w sezonie posypały się medale dla młodych zawodników Morena-Wega Żukowo oraz GKS Cartusia Kartuzy. Ci pierwsi zdobyli aż sześć złotych krążków, reprezentanci stolicy Kaszub zaś zdominowali klasyfikację drużynową.

W sobotę 5 grudnia w Żukowie odbył się XXIII Memoriał H. Boreckiego i E. Wojdy. To jedne z ostatnich zawodów zapaśniczych w tym sezonie, poświęcone Edwardowi Wojdzie i Henrykowi Boreckiemu - dwóm osobom zasłużonym dla pomorskich zapasów. Na zawodach rywalizowały ze sobą dzieci i młodzicy.

Jak przystało na tego typu imprezę nie mogło tu zabraknąć przedstawicieli naszego powiatu. Wysoki poziom narzuciła Morena-Wega Żukowo - reprezentujący ten klub zapaśnicy zdobyli łącznie 11 medali, w tym 6 złotych i 3 srebrne. Zdecydowanie najlepiej spisał się tutaj Oliwier Leonarczyk, którego sędziowie wskazali jako najlepszego zawodnika w mini zapasach. Przez cały turniej nie stracił żadnego punktu i wygrywał wszystkie walki przed czasem. Złote krążki wywalczyli jeszcze Mateusz Felski, Hubert Czerwionka, Gracjan Gawęcki, Filip Regliński i Artur Pituła, srebro powędrowało do Bartłomieja Mroza, Szymona Trepczyka i Oskara Leonarczyka, z kolei brąz uzyskali Sebastian Felski i Tyberiusz Cieman.

Cartusia najlepsza drużynowo

Choć reprezentanci gospodarza sobotnich zawodów zdobyli więcej złotych medali, to GKS Cartusia wywalczył mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej, gromadząc łącznie 17 krążków, w tym 2 złote i 8 srebrnych. Najlepiej zaprezentowali się tutaj Paweł Leik (44 kg) i Szymon Treder (50 kg). Poniżej wyniki wszystkich zapaśników z kartuskiego klubu.