Worek medali dla biegaczy z Kartuz i Żukowa na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego

Facebook/GKS Team Żukowo&Kartuzy
W miniony weekend w Kwidzynie rozgrywane były Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych. Bardzo dobre wyniki uzyskali na nich reprezentanci GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy, zdobywając łącznie 5 medali, w tym dwa złote.

Z żukowskiej drużyny krążki wywalczyli dwaj seniorzy - Wojciech Serkowski, który uplasował się na 1. miejscu w biegu na 2,8 km oraz Krzysztof Żygenda, który na tym samym dystansie zajął drugą lokatę. Trzeci medal dla GKS Żukowo - brąz - zdobyła jeszcze Julia Mikołajewska w kategorii U18 na 2,1 km.

Dwa medale powędrowały też do zawodników Cartusii Kartuzy. Złoto z Kwidzyna przywiózł Krzysztof Różnicki, triumfując w kategorii U18 na 2,8 km, z kolei Daniel Marszk zdobył srebro wśród seniorów (2,8 km).

Pozostali podopieczni Krzysztofa Króla z sekcji lekkoatletycznych w Kartuzach i Żukowie uplasowali się w pierwszych dziesiątkach swoich kategorii. Weronika Mikołajewska (U20) zakończyła bieg na piątej lokacie, na szóstej pozycji na mecie byli Mikołaj Półczyński (U16) i Filip Lewandowski (U18), dziesiąte miejsce z kolei zajął Daniel Lidzbarski (U16). Ponadto mistrzostwo okręgu juniorek zdobyła jeszcze Julia Gruchała z Akademii Biegowej Kartuzy.

- W Kwidzynie mieliśmy okazję zmierzyć się trasą, na której już za tydzień odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Ostatni sprawdzian na poziomie wojewódzkim wyszedł naprawdę obiecująco, więc niecierpliwie wyczekujemy docelowego startu! - komentuje trener Krzysztof Król, pozostający bardzo dobrej myśli przed wspomnianymi mistrzostwami Polski.

Oprócz medali w Kwidzynie GKS Team Żukowo & Kartuzy spotkał w ostatnich dniach inny miły akcent. Krzysztof Różnicki i trener Krzysztof Król odebrali nagrody od Pomorskiej Federacji Sportu i marszałka województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. W ten sposób docenione zostały medale Różnickiego podczas mistrzostw Polski i Igrzysk Europejskich. Warto tu nadmienić, iż w gronie laureatów znalazło się tylko pięć pomorskich duetów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0