Wojewódzki sukces młodych szczypiornistek ze Szkoły Podstawowej w Baninie

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/SP Banino
Po zwycięstwach na szczeblu gminy Żukowo, powiatu kartuskiego i półfinału wojewódzkiego, uczennice ze Szkoły Podstawowej w Baninie awansowały do ścisłego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Zawody o mistrzostwo województwa pomorskiego odbyły się w Nowej Karczmie, gdzie w ścisłym finale spotkało się sześć najlepszych drużyn. Uczennice z Banina zostały mistrzyniami, pokonując wszystkich rywali.

Los skojarzył dziewczęta z Banina w grupie z SP 12 Tczew (23:9) i drużyną gospodyń SP Nowa Karczma (15:14). Po zwycięstwa w obu meczach awansowały ścisłego finału, w którym pokonały zwyciężczynie drugiej grupy z SP 2 Ustka (25:12) i wywalczyły mistrzostwo.

To nie jedyny taki sukces dziewcząt z Banina. Wcześniej wywalczyły II miejsce w Pomorskiej Lidze Piłki Ręcznej Młodziczek, a co za tym idzie awans do 1/16 Pucharu Polski ZPRP. Pierwszy turniej odbył się w Warszawie. Tam uległy C&F Agrykoli Warszawa, wygrały natomiast z z MKS Truso Elbląg i KRP Białystok, awansując do kolejnego szczebla.

W dniach 12-15 maja wstąpią w 1/8 finału w Krakowie, a ich przeciwniczkami będą Kusy Kraków, MKS Brodnica i MKS Victoria Świebodzice.

Skład drużyny

Trener - Iwona Błaszkowska. Drużynę tworzą: Kinga Rzeszot, Maja Statnik, Amelia Sławska, Kinga Ceschica-Wensierska, Pola Socha, Oliwia Łojek, Katarzyna Marciniak, Oliwia Pupp, Kinga Smuga, Julia Gniba, Kornelia Gosz, Anna Szwaba, Karolina Rynkiewicz, Natalia Kobierowska, Victoria Cichosz, Emilia Morawska.