Wiktoria Wilczewska na trzecim miejscu w finale pomorskiej ligi pływackiej

GKS Cartusia Kartuzy
W minioną sobotę w Chojnicach odbył się finał ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego dzieci 10 – 11 lat. Pływacy Cartusii łącznie zdobyli cztery medale, a Wiktoria Wilczewska stanęła na ostatnim stopniu podium w klasyfikacji końcowej.

16 marca w Chojnicach odbył się finał ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W zawodach wystartowało łącznie 274 zawodników w wieku 10-11 lat z 15 pomorskich klubów.

Młodzi pływacy Cartusii dobrze zaprezentowali się w rywalizacji, zdobywając łącznie trzy medale w konkurencjach indywidualnych i jeden w sztafecie. Szczególnie wykazała się Wiktoria Wilczewska, która zajęła 2. miejsce w wyścigu na 100m stylem zmiennym oraz 3. miejsce na 50 m stylem grzbietowym. Dwa dobre wyniki zapewniły jej też 3. miejsce w klasyfikacji końcowej rocznika 2009.

Bardzo dobrze wystartowała też Matylda Malinowska, zdobywając srebrny medal w 50 m stylem grzbietowym. Z kolei chłopcy z Cartusii - Maciej Dowbusz, Wiktor Gruchała, Mateusz Grzech i Wiktor Słabek - wykazali się zgraniem drużynowym, zajmując trzecią pozycję w sztafecie stylem zmiennym 4 x 50 m.

Wyniki:

Rocznik 2009:
Wiktoria Wilczewska - 2. miejsce na 100 m zmiennym, 3. miejsce na 50 m grzbietowym
Matylda Malinowska - 2. miejsce na 50 m grzbietowym, 10. miejsce na 100 m zmiennym