Wieści z Gminy Stężyca

Artykuł sponsorowany
Dzień Strażaka, Finał Turnieju Tymbark, Uroczystości 3 maja i zdobyte przez Siatkarki Wieżycy Mistrzostwo Województwa- w ostatnim czasie, w Gminie Stężyca, działo się bardzo dużo!

Siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca zdobyły Mistrzostwo Województwa 2014 i jadą na Finał Mistrzostw Polski

Kolejny wielki sukces młodych siatkarek Wieżycy. Dziewczęta w składzie : Paulina Rejter, Aleksandra Gostkowska, Agata Piankowska i Klaudia Bronk powtórzyły sukces z ubiegłorocznych Mistrzostw Województwa Pomorskiego i ponownie wywalczyły złote medale. W drodze do zwycięstwa wyprzedziły 32 zespoły wygrywając w kolejnych etapach mistrzostw. W finale stężyczanki ograły między innymi Gedanię Gdańsk, MTS Kwidzyn, Zatokę Puck, Libero Starogard, oraz zespoły z Gdyni i Słupska zapewniając sobie tytuł Mistrzyń Województwa Pomorskiego i awans do Finału Mistrzostw Polski.

Dziewczyny od dwóch lat trenują siatkówkę w GKS Wieżycy 2011 Stężyca a na co dzień uczą się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Maciej Stefanowski chwaląc swoje podopieczne, podkreśla dobrą grę i odporność psychiczną tych młodych dziewcząt, które większość pojedynków rozstrzygały na swoją korzyść po tie-breakach. Trener również podkreśla bardzo dobrą współpracę z samorządem, władzami klubu oraz szkołą bez których nie byłoby możliwe powtórzenie tego sukcesu.

Finał Turnieju Tymbark

Drużyna z Miłoradza reprezentowała województwo pomorskie w finale wojewódzkim dziewcząt U-10. Do drużyny reprezentującej woj. pomorskie dołączyły dziewczęta grające w finale wojewódzkim w drużynie Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. Julia Formela oraz Julia Cichosz przez dwa dni walczyły w stolicy. W grupie dziewczęta wygrały wszystkie swoje spotkania, by przegrać w ćwierćfinale. Kolejne dwa spotkania to znowu zwycięstwa. Ostatecznie zajęły ze swoją drużyną V miejsce w kraju.

Zawodniczki w Warszawie nie tylko rywalizowały sportowo, ale także miały okazje do poznawania miasta. Zwiedziły między innymi Stadion Narodowy. Gratulujemy!

Uroczystości 3 maja w Gminie Stężyca

Obchody uroczystości 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Stężyca rozpoczęły się uroczystą Maszą świętą w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy. Następnie wszyscy zebrani w zwartej kolumnie udali się pod przewodnictwem Gminnej Orkiestry Dętej do figury Matki Bożej, gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom święta patriotycznego i kościelnego.

Dzień Strażaka w Gminie Stężyca

Dzielni, gotowi do poświęceń, opanowani i zdecydowani, z oddaniem bronią ludzkiego życia oraz mienia. Strażacy, bo o nich mowa 4 maja obchodzili swoje święto Międzynarodowy Dzień Strażaka. Strażacy z Kamienicy Szlacheckiej swoje święto obchodzili już 2 maja, natomiast brać strażacka ze Stężycy, Zgorzałego, Gołubia, Szymbarku i Nowych Czapel swoje uroczystości obchodzili 4 maja.

Dodaj ogłoszenie