Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Kartuzach ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie". Jak uzyskać wsparcie finansowe? To musisz zrobić

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Zależnie od dochodów można dostać nawet 37,5 tys. zł dofinansowania, nie tylko na wymianę pieca.
Zależnie od dochodów można dostać nawet 37,5 tys. zł dofinansowania, nie tylko na wymianę pieca. Dariusz Gdesz / Polska Press
Burmistrz Kartuz ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła, w lokalach mieszkalnych, w zabudowie wielorodzinnej. Pieniądze na ten cel pochodzą z programu "Ciepłe Mieszkanie". Poza piecem będzie można też poprawić chociażby stolarkę okienną.

W Kartuzach ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie"

W stolicy Kaszub wystartował już program "Ciepłe Mieszkanie". Właściciele lokali, w domach wielorodzinnych, mogą się ubiegać o dofinansowanie do wymiany starych pieców lub kotłów na urządzenia niskoemisyjne. Mogą to być m. in. pompy ciepła, kotły gazowe lub na pellet, a także ogrzewanie elektryczne czy instalacja centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowo, poza wymianą kotła, można wymienić stolarkę drzwiową i okienną. Dofinansowanie obejmuje również dokumentację projektową, nie jest jednak przyznawane, jeżeli tylko te rzeczy planujemy zrobić, bez wymiany kotła. Ponadto na jeden lokal mieszkalny przypada jedno dofinansowanie.

Kwota dofinansowania różni się przy tym w zależności od dochodu wnioskodawcy:

  • Podstawowy poziom dofinansowania - do 30% poniesionych kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 000 zł na jeden lokal mieszkalny,
  • Podwyższony poziom dofinansowania - do 60% poniesionych kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000 zł na jeden lokal mieszkalny,
  • Najwyższy poziom dofinansowania - do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500 zł na jeden lokal mieszkalny.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Program "Ciepłe Mieszkanie" zaplanowano na lata 2023-2025. Chętni mogą złożyć stosowne dokumenty dokładnie do 28 lutego 2025 r. Formularze wniosku, wraz z załącznikami i regulaminem, można pobrać ze strony kartuzy.pl i bip.kartuzy.pl.

Dokumenty należy przesłać bezpośrednio na adres Urzędu Miejskiego w Kartuzach (ul. gen. Józefa Hallera 1, 83-300; nie będą rozpatrywane wnioski przesłane na adres e-mail) lub za pośrednictwem platformy E-PUAP. Szczegółowych informacji na temat naboru udzielają pracownicy Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze na parterze Urzędu Miejskiego.

Niemałe pieniądze

Przypomnijmy, że Kartuzy w programie "Ciepłe Mieszkanie" otrzymały niebagatelne dofinansowanie 12,75 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Wśród pomorskich samorządów to największa suma, pozyskana na ten cel.

"Ciepłe Mieszkanie" to program siostrzany "Czystego Powietrza", swoiste jego uzupełnienie. Zgodnie z planami nieefektywne źródła ciepła mają zostać wymienione w 500 lokalach na terenie gminy Kartuzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto