W Kamienicy Królewskiej odbył się Turniej Tenisa o Puchar Wójta

UG Sierakowice / Łukasz Jakubek
W kameralnym gronie w sobotę w Kamienicy Królewskiej spotkali się entuzjaści tenisa ziemnego. Zawodnicy rywalizowali w turnieju o Puchar Wójta gminy Sierakowice. Ostatecznie nagrodę główną zgarnął Wojciech Formela.

W sobotę 13 sierpnia w Kamienicy Królewskiej odbył się Turniej Tenisa gry pojedynczej mężczyzn o Puchar Wójta gminy Sierakowice. Można powiedzieć, że była to stosunkowo kameralna rywalizacja, w turnieju bowiem wzięło udział 5 osób.

System meczowy odbył się na zasadach gry „każdy z każdym” do 2 wygranych „supertiebreaków”, czyli do 10 punktów z przewagą 2. W przypadku 1:1 w setach rozgrywany był trzeci set do 7 wygranych punktów z przewagą 2.

Po rozegraniu 10 spotkań fazy grupowej odbywała faza finałowa. W meczu o trzecie miejsce naprzeciw siebie stanęli Jarosław Grzenkowicz i Łukasz Jakubek. Wynikiem 1-10, 4-10 zwyciężył ten Łukasz Jakubek.

W finale zaś spotkali się Rafał Leyk i Wojciech Formela. Po zaciętej rywalizacji w 3-setowym pojedynku lepszy okazał się Wojciech Formela, odnosząc triumf z wynikiem 10-3, 3-10, 3-7.

Rozgrywki odbyły z poszanowaniem zasad „fair play" i przeciwnika. Nie obyło się bez emocji oraz gorącego dopingu kibiców jednego z uczestników.

(info: UG Sierakowice / Łukasz Jakubek)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0