Uroczysta gala i podsumowanie IV edycji Kaszuby Biegają - FOTO

Lucyna Puzdrowska
Gala wręczenia nagród i podsumowania tegorocznej edycji Kaszuby Biegają odbyła sie 25 listopada w Żukowie. Lucyna Puzdrowska
W żukowskiej restauracji Gryf odbyło się podsumowanie kolejnej, czwartej już edycji Kaszuby Biegają. Najwięcej gorących braw i ciepłych słów usłyszał Henryk Miotk, dyrektor cyklu Kaszuby Biegają. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej Kaszuby Biegają 2016, zostali Monika Czapiewska wśród pań i Łukasz Kujawski, wśród panów. Oboje, ze względu na Mistrzostwa Polski, w których bierze udział Monika, byli nieobecni. Nagrody odebrali rodzice Moniki.

Podsumowanie IV edycji cyklu biegowego Kaszuby Biegają, odbyło się w restauracji Gryf w Żukowie. O wielkim sukcesie Kaszuby Biegają może świadczyć chociażby to, że brakowało miejsc zarówno podczas ogłaszania zwycięzców klasyfikacji generalnej biegów dziecięcych - Małe Kaszuby Biegają, jak i dorosłych - Kaszuby Biegają.

Kategorie

Wśród zawodniczek w kategorii 16-19 lat zwyciężyła Klaudia Jurgielewicz z Kostkowa, a wśród pań 20-29 lat – Monika Czapiewska, zwyciężczyni tegorocznej edycji Kaszuby Biegają.
Kategorię 30-39 lat wygrała Ewa Maj-Płotka z Wejherowa, a 40-49 lat – Lidia Kołodziejczyk z Wejherowa. Wśród pan w wieku 50-59 lat najszybsza była Hanna Muerau-Nowicka z Bytowa, a wśród pań 60 plus – Krystyna Jakubowska z Kolbud.

Kategorie

Zwycięzcą kategorii wiekowej 16-19 lat wśród mężczyzn jest Krystian Woźny z Lewina, a 20-29 lat, Łukasz Kujawski z Banina, zwycięzca tegorocznej edycji Kaszuby Biegają.
W kategorii 30-39 lat najszybszy był Michał Rolbiecki z Wejherowa, a wśród panów 40-49 lat wygrał Sebastian Sikora z Gdyni. Andrzej Cechman z Gdańska był najszybszy wśród panów w kategorii 50-59 lat, a Zdzisław Szczęch z Pręgowa Dolnego wygrał wśród mężczyzn 60 plus.

Małe Kaszuby Biegają

W kategorii dziewczynek K-8 zwyciężyła Olga Robaszkiewicz z Rumi, a w K-9 – Oliwia Hermann ze Szczenurzy. Natalia Waleśkiewicz ze Szczenurzy zwyciężyła wśród 10-latek, a Amelia Poblocka ze Skorzewa wśród 11-latek. Weronika Śmiechowska ze Szczeniurzy była najszybsza z wszystkich 12-latek, a Ida Halk z Gdyni wygrała kategorię K-13. Dominika Przybylska ze Stobna była najszybsza w K 14-15,a Nikola Radecka-Mikulicz z Dąbrowy w K 16-17.
Z chłopców Jonatan Jażdżewski z Lęborka wygrał kategorię M-8, a Szymon Półczyński z Przyjaźni M-9. Mateusz Buśko ze Szczenurzy był najszybszy z 10-latków, a Oliver Białas z Gdyni z 11-latków. W klasyfikacji generalnej Małe Kaszuby Biegają wśród 12-latków pierwszą pozycję zajął Marcel Papke ze Szczenurzy, a wśród 13-latków Leszek Winiarski z Gdyni. Nikodem Strongowski z Mirachowa był najszybszy w kategorii 14-15 lat, a Konrad Białas z Gdyni w M 16-17 lat.

Zawodnicy wypełnili ankiety

Uczestnicy wypełnili ankiety, w których wskazali m.in. które biegi były najlepiej zorganizowane. I tak Biegową Stolicą Kaszub została Złota Góra w gminie Kartuzy, a biegi dziecięce z cyklu Małe Kaszuby Biegają najlepiej zorganizowane były w Przodkowie. Miss IV edycji Kaszuby Biegają 2016 została Aleksandra Grabias, a tytuł Mystera Kaszuby Biegają 2016 przyznano Markowi Jakubowskiemu z Pszczółek. Najlepszym Małżeństwem Biegowym 2016 zostali Anna i Rafał Labudowie z Prokowa, a Biegowymi Rodzinami 2016: Dampcowie ze Skrzeszewa, Sikorowie z Gdyni i Bieszkowie z Mostów. Kilkadziesiąt osób, które ukończyły 12 biegów, otrzymało specjalne statuetki - Kaszubskie Stolemy.