MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ulotki o dotacjach na fotowoltaikę krążą po wsiach. Urzędy ostrzegają, że może to być oszustwo

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Samorządy apelują: jeżeli ktoś zdecyduje się pójść na spotkanie niech pod żadnym pozorem nie wpłaca zaliczek!
Samorządy apelują: jeżeli ktoś zdecyduje się pójść na spotkanie niech pod żadnym pozorem nie wpłaca zaliczek! archiwum NM / UG Sulęczyno
Podejrzane ulotki pojawiły się w skrzynkach pocztowych na terenie m.in. Chmielna, Sulęczyna czy Somonina. Autorzy wspominają w nich o możliwości zdobycia dużego dofinansowania na fotowoltaikę, pompy ciepła. Władze samorządowe całkowicie odcinają się od tego, przestrzegając mieszkańców, iż mogą mieć do czynienia z oszustami.

Do skrzynek pocztowych na terenie gminy Chmielno trafiły w ostatnich dniach ulotki, informujące o możliwości przystąpienia do „Grupowego Programu Dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła”. W środę 22 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie ma się odbyć spotkanie z osobami zainteresowanymi.

Chmieleński urząd gminy ostrzega jednak, że nie ma nic wspólnego ani z tym spotkaniem, ani z akcją zbierania wniosków o dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych.

- Ostrzegamy Państwa przed możliwością oszustwa. Ulotka jest zredagowana tak, aby wzbudzić fałszywe poczucie organizowania naboru przez gminę Chmielno. Tak naprawdę jest to nabór organizowany przez prywatny podmiot, który nie ujawnia swoich danych. Na ulotce podano jedynie numer telefonu, bez nazwy firmy/fundacji czy danych osobowych osoby odpowiedzialnej za wydarzenie - zauważają władze gminy.

Urząd apeluje - jeśli ktoś zdecyduje się na to spotkanie przyjść, to niech uważa, by nie podawać swoich danych osobowych i pod żadnym pozorem nie wpłacać żadnych zaliczek.

- Dofinansowanie 65% to duża okazja i gdyby było możliwe do osiągnięcia - ustawiłaby się kolejka chętnych, aby takie dofinansowanie uzyskać. Bez potrzeby roznoszenia ulotek po domach - zauważają władze samorządowe. - Jeżeli ktoś z Państwa wybierze się na to spotkanie, pamiętajmy aby nie płacić żadnych pieniędzy z góry, ani zaliczki na montaż instalacji, ani żadnych opłat za wypełnienie czy złożenie wniosku, ani opłat wstępnych czy manipulacyjnych!

ZOBACZ TEŻ:
W Kartuzach ruszył nabór wniosków o dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie".

Nie tylko w Chmielnie

Prawie identyczne ulotki roznoszone były również w gminie Sulęczyno. Tutejszy urząd także dementuje, by miał jakiekolwiek powiązania z organizowanym spotkaniem.

- Gmina Sulęczyno nie współpracuje z żadną firmą w zakresie możliwości otrzymania jakichkolwiek dofinansowań! Jest to wprowadzanie mieszkańców w błąd, dlatego też ostrzegam Państwa przed zawieraniem jakichkolwiek umówi z firmami powołującymi się na współpracę z Urzędem Gminy! - czytamy w oficjalnym komunikacie wójta Bernarda Gruczy. - Proszę o dużą czujność w kontaktach z firmami zewnętrznymi, powołującymi się na rekomendację Urzędu Gminy w Sulęczynie i nie udostępnianie im żadnych danych osobowych!

W Somoninie także władze gminy przestrzegają przed wprowadzającymi w błąd ulotkami, odcinając się od zapowiadanego w ten sposób spotkania.

- Prosimy o czujność i przekazanie informacji znajomym! - informuje Urząd Gminy Somonino.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
od 7 lat
Wideo

Pomysły na ścianę w sypialni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto