UKS Trops Kartuzy wicemistrzem Polski!

T.
red.
Kartuski UKS Trops uległ w finałowym meczu Mistrzostw Polski U-14 MUKS WSG Bydgoszcz i zdobył tytuł wicemistrzyń Polski !

Ekipa MUKS WSG Bydgoszcz zrewanżowała się kartuziankom za porażkę z turnieju ćwierćfinałowym. Zespół Krzysztofa Janika pokonał w najważniejszym spotkaniu sezonu Tropsa Kartuzy 62:59 i zdobył złote medale Mistrzostw Polski.

Mecz był bardzo wyrównany - prowadzenie zmieniało się tylko dwa razy, pięć razy na tablicy wyników był remis. Ekipa z Kartuz prowadziła w początkowej fazie spotkania, w 6 minucie spotkania było 9:6 dla Tropsa, ale za chwilę MUKS zanotował run 5:0 i wyszedł na prowadzenie 11:9.

W drugiej kwarcie MUKS Bydgoszcz znacznie przyspieszył i wygrał ą 23:17. W konsekwencji po 20. minutach gry ekipa z Bydgoszczy prowadziła już 35:28. Dobrze dysponowane w MUKSie były Aleksandra Szymańska i Weronika Papiernik. Pierwsza zakończyła spotkanie z dorobkiem 21 punktów i 11 zbiórek, druga zaliczyła 17 oczek i 9 zbiórek.

O sile Tropsa stanowiły dzisiaj trzy zawodniczki Aleksandra Makurat, Paulina Zając i Julia Lewna, które łącznie zdobyły 43 punkty dla swojego zespołu.