Udany start kartuskich zapaśników w Pucharze Polski - są trzy medale, w tym złoty

Maciej Krajewski
Facebook/GKS Cartusia Kartuzy
Złoto, srebro i brąz przywieźli z Radomia kartuscy zapaśnicy. Dość spodziewanie już swoją kategorię zdominował Gevorg Sahakyan, który do stolicy Kaszub wraca ze złotym krążkiem.

W miniony weekend w Radomiu rozgrywał się Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Przez radomskie maty przewinęło się 99 zawodników z 18 krajowych klubów oraz gościnnie dwóch reprezentantów Ukrainy. Nie zabrakło i zapaśników ze stolicy Kaszub, którzy jak zwykle pokazali wysoki poziom.

Przede wszystkim złoty krążek wywalczył czołowy zawodnik Cartusii Gevorg Sahakyan (77 kg). To trzecia kategoria, w której reprezentant stolicy Kaszub zwyciężył w rywalizacji krajowej. W najbliższym czasie przed nim jeszcze silnie obsadzony turniej rankingowy w Stambule, który będzie rozegrany w dniach 24-25 lutego.

Daleko od Gevorga nie odstawali też inni kartuzianie. Aleksander Mielewczyk (72 kg) zdobył srebrny medal. Jak podkreśla sam klub zabrakło tu trochę rutyny, doświadczenia, by wskoczyć na najwyższe miejsce podium, ale i przeciwnik był niecodzienny - to wicemistrz świata Mateusz Biernatek z AKS Piotrków Trybunalski.

Z kolei Gor Hovsepyan (63 kg) dość zaskoczył kibiców i członków klubu swym trzecim miejscem. To bowiem jego najwyższa dotąd lokata w seniorskich startach. Czwarty z reprezentantów Kartuz, Narek Mkhitaryan, uplasował się na 9 miejscu w kategorii 72 kg.

Drużynowo Cartusia ukończyła rywalizacje na 6. miejscu. Pierwsze zgarnęli gospodarze z RCSZ Olimpijczyk Radom. Jak podkreślają władze klubu dla prowadzącego kartuski zespół trenera Bartłomieja Pryczkowskiego był to niewątpliwie stresujący turniej, ale dający wiele satysfakcji.