Tytani Wejherowo - GKS Żukowo 11:30, Borowiak Czersk - Cartusia Kartuzy 22:26 w II lidze

Dziesiąta kolejka II ligi piłki ręcznej mężczyzn przyniosła wyjazdowe zwycięstwa obu zespołom z powiatu kartuskiego - GKS Żukowo rozbił Tytanów Wejherowo 30:11 (13:3), a Cartusia Kartuzy pokonała Borowiaka Czersk 26:22 (11:10).

Już po kilku minutach meczy w Wejherowie było niemal pewne, że to nie miejscowi Tytani, ale Żukowo rozstrzygnie to starcie na swoją korzyść. Zespół Jakuba Bonisławskiego dominował od pierwszej minuty, do przerwy pozwolił rywalom tylko na trzy bramki, a w całym spotkaniu na jedenaście, podczas gdy sam rzucił ich 30.

- Nasi zawodnicy zasłużyli na pochwałę szczególnie w grze obronnej. Do tego trzeba dodać fenomenalną postawę w bramce wychowanka GKS-u Artura Kaczmarka, który popisał się szesnastoma udanymi interwencjami z rzędu i skutecznością obron na poziomie 82% w całym meczu. Także w ataku zawodnicy popełniali bardzo mało błędów - relacjonuje Marek Marchewicz, kierownik sekcji.

Skład GKS-u Żukowo: Artur Kaczmarek i Krzysztof Muńko oraz Filip Wiczkowski 1, Damian Tobolski 2, Paweł Dzierżawski 2, Szymon Adamczyk 5, Marek Marciniak 7, Robert Węsiora, Mateusz Babieracki 1, Michał Orzechowski 3, Jakub Korbus 1, Radosław Steege 3, Adam Wieczorkowski, Jakub Kot 3, Michał Myszk 2, Krzysztof Młynarek.

Wygrała też Cartusia Kartuzy, chociaż jej mecz w Czersku był znacznie bardziej wyrównany od tego w Wejherowie. Podopieczni Jarosława Frankowskiego zwyciężyli 26:22 (11:10).

W sobotę 5 grudnia obaj reprezentanci powiatu zagrają u siebie - Żukowo o godz. 16 z ekipą Henry Lloyd Brodnica, zaś Cartusia o godz. 17 z liderem, Stalą Gorzów Wielkopolski.