Tygodniowy przegląd prasy 3.07.2022: Kartuzy, 26.06-2.07.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Kartuz

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kartuz czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kartuz czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kartuz, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.06 a 2.07.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Truskawkobranie 2022 na Złotej Górze w Brodnicy Górnej za nami. Poparzeni Kawą Trzy rozbili bank!”?

Przegląd tygodnia: Kartuzy, 3.07.2022. 26.06 - 2.07.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Truskawkobranie 2022 na Złotej Górze w Brodnicy Górnej za nami. Poparzeni Kawą Trzy rozbili bank!

Truskawkobranie 2022 na Złotej Górze w Brodnicy Górnej na pewno można zaliczyć do imprez udanych. Biorąc pod uwagę piątkową nawałnicę, która uniemożliwiła występ zespołowi Mazowsze, to już w sobotę organizatorzy - gmina Kartuzy i Kartuskie Centrum Kultury na czele z nową dyrektor Małgorzatą Paździor-Król, mogli odetchnąć z ulgą. Tym razem nie przeszkodził żywioł, a tłum ludzi na Złotej Górze świadczy o tym, że tak trzymać! Zagrało wszystko organizacyjnie, a finał dnia z zespołem Poparzeni Kawą Trzy był strzałem w dziesiątkę!

📢 Z powodu wichury i ulewy nie odbył się koncert zespołu Mazowsze. Oświadczenie dyrektor KCK

Planowany na 1 lipca na Złotej Górze w Brodnicy Górnej koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, z powodu nawałnicy, która rozpętała się w Kartuskiem, został odwołany. Wiele osób miało za złe organizatorom, że ogłoszono tę informację za późno, dopiero tuż przed planowanym rozpoczęciem show. Mamy w tej sprawie oficjalne oświadczenie dyrektor Kartuskiego Centrum Kultury.

📢 Powiat kartuski. Wiało, lało i grzmiało! Strażacy wciąż usuwają szkody spowodowane przez żywioł

Piątkowy wieczór, 1 lipca wielu osobom na długo utkwi w pamięci, zwłaszcza tym, których czeka naprawa zerwanych bądź uszkodzonych dachów czy podróżnym, którzy podczas wichury i ulewy poruszali się samochodem po drogach. Jak informuje KP PSP w Kartuzach, w związku z przejściem frontu atmosferycznego, którego skutkiem był silny wiatr osiągający w porywach ponad 100 km/h, w dniach 1-2 lipca strażacy na terenie powiatu kartuskiego podjęli prawie 90 interwencji. To stan na godzinę 10, 2 lipca.

Tygodniowa prasówka 3.07.2022: 26.06-2.07.2022 Kartuzy: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kartuzach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach informuje o aktualnych ofertach pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach informuje o aktualnej ofercie miejsc pracy i wolnych stanowisk na dzień 29 czerwca 2022 roku.

📢 Zmiany personalne w kartuskich parafiach. Z Goręczyna odchodzi ks. Dawid Braun

30 czerwca Diecezja Pelplińska opublikowała zmiany personalne w parafiach, które nastąpią z dniem 1 sierpnia 2022 roku. Już w sobotę, 25 czerwca, biskup pelpliński Ryszard Kasyna wręczył dekrety księżom wikariuszom i proboszczom, którzy przechodzą do innych parafii oraz neoprezbiterom, którzy zostają oddelegowani do swoich pierwszych w kapłańskim życiu parafii. Podziękował też księżom seniorom, którzy przechodzą na emeryturę.

📢 W nocy spłonął dom letniskowy w Warzenku w gminie Przodkowo. W akcji siedem zastępów straży pożarnej!

30 czerwca minutę przed północą do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w miejscowości Warzenko w gminie Przodkowo. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęta była już cała kubatura budynku.

📢 Bezpłatny autokar z Kartuz na koncert zespołu Mazowsze na Złotej Górze!

Burmistrz Kartuz informuje, że w związku z koncertem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze", który odbędzie się w piątek, 1 lipca na Złotej Górze w Brodnicy Górnej, na dworcu autobusowym w Kartuzach o godzinie 18 zostanie podstawiony specjalny bezpłatny autokar z oznaczeniem WYCIECZKA.

📢 Kartuzy. Zosia z Pomieczyńskiej Huty tysięcznym noworodkiem 2022!

Mała Zosia z Pomieczyńskiej Huty urodziła się 25 czerwca 2022 roku w Szpitalu Powiatowym w Kartuzach. 29 czerwca szczęśliwi rodzice Aleksandra i Adam pojawili się wspólnie w kartuskim Urzędzie Stanu Cywilnego, by oficjalnie zarejestrować swą pociechę. Nowa mieszkanka gminy Kartuzy jest tysięcznym noworodkiem zarejestrowanym w tym roku przez USC Kartuzy w 2022 roku.

📢 Policjanci przeprowadzili kontrolę skutera, którym kierowała 7-latka

29 czerwca kartuscy policjanci przeprowadzili kontrolę skutera, którym kierowała 7-letnia dziewczynka. Tym razem kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Policjanci przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów osobowych, pieszych czy miłośników dwóch kółek np. motorowerów.

📢 Znamy wyniki głosowania mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Gminy Żukowo 2022. Banino i Pępowo najaktywniejsze | LISTA

30 czerwca ogłoszono wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Żukowo. Do realizacji trafi łącznie 30 projektów - 3 ogólnogminne, 1 ogólnomiejski i 26 sołeckich. Pod głosowanie zostało poddanych łącznie 47 zadań (6 ogólnogminnych, 3 ogólnomiejskie i 38 sołeckich). W głosowaniu wzięło udział 1967 osób przyznając projektom łącznie 4381 punktów.

📢 Truskawkobranie 2022 - w sobotę, 2 lipca na Złotej Górze w Brodnicy Górnej

Po przerwie spowodowanej pandemią na Złotą Górę w Brodnicy Górnej wraca Truskawkobranie - największa impreza plenerowa na Kaszubach. Truskawkowe świętowanie odbędzie się w sobotę, 2 lipca. Początek wspólnej zabawy o godzinie 16.

📢 Drogi w Przodkowie, Kczewie i Pomieczynie doczekają się remontów

Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo, podpisał umowy na remonty 3 odcinków dróg. Inwestycje realizowane będą w latach 2022-2024.

📢 Wiecha zawisła na dachu strażnicy OSP w Prokowie

Położono ostatni element konstrukcji dachu rozbudowywanej strażnicy OSP w Prokowie. A wraz z nim – na szczycie zawisła tradycyjna wiecha.

📢 Gmina Żukowo z nadzwyczajnym wyróżnieniem w 11. edycji programu "Samorządowy lider edukacji"

Już po raz kolejny gmina Żukowo uzyskała certyfikat i wyróżnienie "Samorządowy Lider Edukacji". Obecna edycja konkursu przyniosła jeszcze jedno wyróżnienie dla żukowskiego samorządu w postaci nadzwyczajnego wyróżnienia "Lider jakości kształcenia".

📢 1 lipca na Złotej Górze w Brodnicy Górnej wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze!

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze to na pewno perła polskich zespołów folklorystycznych. Są znani i oklaskiwani na całym świecie. Tym większy zaszczyt gościć ich, obejrzeć i posłuchać u nas na Kaszubach. Bywali już tu, ale to pierwsza okazja, by poznać ich kunszt wokalny i taneczny w takim miejscu jak Złota Góra w Brodnicy Górnej. I co najważniejsze, tym razem bez biletów - wstęp wolny! Początek koncertu 1 lipca, godzina 19.

📢 Chwaszczyno. Czytelnicy interweniują. "Dlaczego jesteśmy bez wody?!"

Od kilku dni kontaktują się z nami mieszkańcy Chwaszczyna w gminie Żukowo i nie są to telefony z gatunku tych miłych, sympatycznych i przyjemnych. Mieszkańcy są oburzeni, że od kilku dni po pracy najzwyczajniej nie mogą się umyć - z kranów nie leci woda, jedynie słychać bulgot, a często jedynie ciszę. Próbowaliśmy interweniować w tej sprawie w Urzędzie Gminy w Żukowie, ale na szczęście już dziś sytuacja się zmieniła i Spółka Komunalna Żukowo poinformowała, że na terenie Chwaszczyna ustawiono beczkowozy z czystą wodą.

📢 Żukowo. Największa impreza sobótkowa w Kartuskiem już za nami! ZDJĘCIA

Żukowskie sobótki to od lat największa impreza przygotowywana przez Ośrodek Kultury i Sportu. Mnogość atrakcji, występujące gwiazdy polskiej piosenki przyciągają co roku tłumy publiczności nie tylko z powiatu kartuskiego. Nie inaczej było w tym roku. Niektórych zniechęcił, innych zachęcił do wspólnej zabawy żar lejący się z nieba. Na szczęście o skuteczną ochłodę dbali strażacy.

📢 Prężnie działający oddział ZKP w Baninie obchodził 20. urodziny!

20 lat nie jest wcale tak długim okresem czasu - podkreślano podczas jubileuszowej uroczystości Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie. Jednak dorobek, jakim poszczycić się może baniński oddział, wzbudzał zachwyt u wszystkich, bardzo licznie zebranych gości.

📢 Tak Polacy odpoczywali w PRL-u. Zobacz, jak spędzało się wakacje za dawnych lat

Które formy wypoczynku cieszyły się największą popularnością w PRL-u? Jak Polacy spędzali wakacje? Dokąd się wyjeżdżało? Wiele osób wspomina ten czas z sentymentem. Przypominamy, jak Polacy spędzali urlop w PRL-u.

📢 W pożarze stracili wszystko, co było dla nich najcenniejsze. Ruszyły zbiórki

Chwile grozy i rozpaczy przeżyli w sobotę mieszkańcy domu wielorodzinnego w Kiełpinie. Patrzyli, jak ogień trawi cały dorobek ich życia. W Internecie ruszyły już zbiórki pieniędzy, by im pomóc.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Świat bez broni jądrowej. Apel w 77. rocznicę ataku na Nagasaki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie