Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tydzień nauk matematyczno-przyrodniczych w ZSP w Sierakowicach

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/ZSP Sierakowice
W dniach 08-12 marca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Branżowej Szkole I stopnia w Sierakowicach odbył się coroczny tydzień nauk matematyczno-przyrodniczych. Tym razem, zdecydowanie odmienny od imprez z lat ubiegłych, ze względu na pandemię COVID-19.

Nawet w dobie zdalnego nauczania tydzień edukacji połączony z zabawą okazał się bardzo atrakcyjny dla społeczności szkolnej.

W ramach przedsięwzięcia przeprowadzono wiele ciekawych zajęć z zastosowaniem innowacyjnych metod. Dzięki nim uczniowie w interesujący sposób mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Matematyka

Działania z zakresu matematyki obfitowały w wiele ciekawych form. Miedzy innymi uczniowie mieli okazję zaznajomienia się z postacią wielkiego matematyka Pitagorasa. Obejrzeli prezentację i rozwiązali quiz na ten temat. Rozmawiali też o liczbach, z ukierunkowaniem na π oraz jej historię.

Odbył się również turniej matematyczny i konkurs "Reklama matematyki". Młodzież miała okazję sprawdzić się w grze "Zmień jeden patyczek" czy zabawie "Skojarzenia matematyczne".

W ramach obchodów również na podstawach przedsiębiorczości młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać o pieniądzach, wziąć udział w miniwykładzie, obejrzeć film oraz rozwiązać quiz, a wszystko pod hasłem "Bezpieczne finanse, czyli po co i jak oszczędzać?". Mogli też wypowiedzieć się na temat: "Kto jest najbardziej przedsiębiorczą osobą, którą znasz?".

Geografia

Geografia pozwoliła uczniom odbyć podróż po świecie, zarówno tym bliskim, jak i dalekim. Młodzież wzięła udział w e-spotkaniu z Patrycją Kaleczyc na temat: "Podróże przez pustynie". Uczniowie mieli okazję podziwiać prezentację "Cuda i dziwy z dalekiej i rodzimej krainy" oraz wziąć udział w quizie geograficznym o zagadkowym tytule "Co? Gdzie? I jak?". Zapoznali się też z geograficznymi rekordami Ziemi.

Fizyka

Podczas zajęć z fizyki zaprezentowano dwa tematy. Pierwszy to "Satelity i ich znaczenie dla człowieka", drugi dotyczył spraw bardzo ważnych w dzisiejszym świecie, a mianowicie alternatywnych źródeł energii.

Biologia

Podczas lekcji biologii skupiono się na profilaktyce groźnego nowotworu skóry, jakim jest czerniak. Młodzież miała okazję obejrzeć prezentację, która ukazała w sposób wyczerpujący tę istotną problematykę, a także film mówiący o tym, jak należy badać swoją skórę. Zastanawiano się również nad zagadnieniami związanymi z GMO, czy jest to dla nas szansa, czy zagrożenie? Uczniów zainteresowano też prezentacją "Ekologia w opakowaniach". Na koniec pojawiła się okazja do eksperymentowania i obserwowania procesów życiowych organizmów.

Chemia

W tym roku na chemii królowało hasło "Chemia nie jest nudna". Młodzi ludzie m.in. prezentowali ciekawostki chemiczne oraz samodzielnie domowymi sposobami przeprowadzali doświadczenia i nagrywali filmy z ich przebiegu.
Mieli też okazję porozmawiać na temat trucizn i przekonać się, że to dawka czyni substancję trucizną.

Podczas tygodnia nauk matematyczno-przyrodniczych przeprowadzono wiele działań innowacyjnych, mających na celu wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć. Każde z nich miało pokazać, że przedmioty matematyczno-przyrodnicze da się lubić.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto