Trzy złote medale Rebelii Kartuzy w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Kickboxingu

Lucyna Puzdrowska
Siedem medali, w tym trzy złote zdobyła Rebelia Kartuzy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Kickboxingu, które rozegrano w Bolszewie. Rebelia Kartuzy

W dniach 17-18 lutego w Bolszewie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kickboxingu. W turnieju rywalizowało aż 350 zawodników z Polski i Litwy, zrzeszonych w 41. klubach. Rywalizacja odbywała się na jednym ringu i 5 matach, a areną zmagań była hala widowiskowo-sportowa w Bolszewie.

Jak wypadli zawodnicy Rebelii Kartuzy?

W zawodach uczestniczyło 11 zawodników Rebelii Kartuzy pod wodzą trenera Patryka Zaborowskiego. Wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i jeden brązowy medal. Złote krążki zdobyli: Kamil Kąkol (79 kg KL) z Miechucina, Armin Wilczewski (84 kg KL) z Tokar i Adam Kryszewski (79 kg) z Kalisk. W finale uległ rywalowi Nikodem Wilczewski (69 kg KL) zdobywając srebro. Brązowy medal zawisł na szyi Arkadiusza Górskiego , który walczył w kategorii ciężkiej KL seniorów.

Jak spisały się rebeliantki?

Równie dobrze spisały się panie, które w walkach finałowych uległy o włos przeciwniczkom z Lubawy i Szczecinka, tym samym zdobywając srebrne medale. Emilia Gruchała-Węsierska (55 kg) różnicą jednego uderzenia uległa Martynie Koniecznej. Margareta Kąkol (60 kg KL) w małych punktach przegrała 3/2/3 z Zuzanną Gaczyńską.

Czworo zawodników trenera Zaborowskiego wróciło na tarczy przegrywając swoje walki w eliminacjach: Patryk Frankowski, Marcel Drewa, Jakub Domaros i Robert Fierka.

Trener podsumowuje

- Mistrzostwa w Bolszewie były dla nas startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za 4 tygodnie w Jarosławiu - mówi Patryk Zaborowski. - Okres jesienno-zimowy bardzo mocno przepracowaliśmy pod okiem Bartosza Kuhla i Adriana Mańkowskiego, a tematem przewodnim planu szkolenia była siła i moc. Zbieramy informacje zwrotne i trenujemy jeszcze mocniej pod kątem Mistrzostw Polski. Cieszę się z udanego powrotu po kontuzji naszych najbardziej utytułowanych zawodników Armina Wilczewskiego i Adama Kryszewskiego, którzy potwierdzili klasę. Gratuluję wszystkim drużynom wyników, walki sportowej w duchu fair-play, sędziom sprawiedliwych werdyktów, a organizatorowi udanej imprezy sportowej.