Trzy medale dla Cartusii w zapaśniczej Olimpiadzie Młodzieży

GKS Cartusia Kartuzy
Kartuscy zapaśnicy niezmiennie pokazują, że są silną grupą w tej dziedzinie. W ostatnich dniach młodzi reprezentanci Cartusii wywalczyli trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe - na zawodach rangi krajowej.

W minionych dniach w Suwałkach odbyła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Do walki stanęło tu 167 zawodników z 52 klubów, którzy w ramach OOM walczyli o medale Mistrzostw Polski.

Na suwalskich matach rywalizowali również reprezentanci GKS Cartusia Kartuzy, którzy ostatecznie do stolicy Kaszub przywieźli trzy medale. Najlepiej spisał się Paweł Janzen, który w kat. 110 kg zajął 2. miejsce. To również jego pierwszy krążek na zawodach tej rangi w kategorii kadet.

Brązowe medale z kolei zdobyli Olivier Dobka (51 kg) i Noe Wolski (65 kg). Dla nich również to pierwsze takie zwycięstwa w nowej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy kartuskiego klubu Karol Niklas i Jakub Chlechowicz zajęli odpowiednio 20. i 15. miejsca.

Dzięki tym sukcesom Cartusia uplasowała się na miejscu 10-12 wśród wspomnianych 52 klubów z całej Polski. Warto nadmienić, iż był to najlepszy wynik wśród drużyn z naszego województwa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani