Trops Kartuzy wicemistrzem Polski w koszykówce U14. W finale przegrał ze Ślęzą Wrocław

UKS Trops Kartuzy
UKS Trops Kartuzy ze zbiorów klubu
Koszykarki Tropsa Kartuzy przegrały ze Ślęzą Wrocław 47:57 w finale Mistrzostw Polski Kobiet U14 w Koszykówce. W ten sposób podopieczne Arkadiusza Bloka, Marka Bemowskiego i Moniki Tomaczkowskiej zdobyły srebrne medale mistrzostw. To trzeci medal koszykarskich mistrzostw Polski w historii Tropsa.

W ostatnim meczy rozgrywanych w Gdyni Mistrzostw Polski U14 Trops Kartuzy uległ Ślęzy Wrocław. Zawodniczki z Dolnego Śląska po raz drugi wygrały z zespołem z Kaszub (pierwszy raz w grupie), a w całym turnieju odniosły komplet zwycięstw. Kartuziankom pozostaje cieszyć się z wielkiego sukcesu, jakim jest wicemistrzostw kraju w kategorii czternastolatek.

- Przez większość meczu to kartuzianki wygrywały, niesione głośnym dopingiem jak zawsze licznych i wzorowo zorganizowanych rodziców koszykarek, pana burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, dyrektor i nauczycieli ZSO nr 2, księży, zawodniczek naszego klubu, oraz wielu kibiców - relacjonuje Arkadiusz Blok. - Niestety, w drużynie z Wrocławia ciężar gry wzięła na siebie Weronka Hipp. Zawodniczka ta swoimi punktami oraz decyzjami boiskowymi zapewniła zespołowi z Wrocławia końcowy sukces, a sobie tytuł MVP turnieju.

UKS Trops Kartuzy - MOS Ślęza Elektrotim Wrocław 47:57 (7:6, 19:15, 15:17, 6:19)

Trops: Agata Hildebrandt 4, Martyna Fierka 5, Agata Piastowska 3, Aleksandra Ustowska 13, Kinga Kulig 2 oraz Anna Adamczyk 5, Julia Dymek 1, Dagmara Roszkowska, Kamila Kostuch 3, Aneta Litwic 2, Alicja Płotka 9, Dominika Grzenkowicz.

Oprócz zawodniczek, które wystąpiły w finale, zespół Tropsa tworzyły także: Aniela Okroj, Agnieszka Blok, Małgorzata Noetzel, Oliwia Grzenkowicz, Daria Majkowska i Klaudia Kostuch.

Nagrody indywidualne w drużynie z Kartuz zdobyły: Agata Piastowska (najlepsza w drużynie) oraz Agata Piastowska Aleksandra Ustowska i Anna Adamczyk (najlepsza piątka turnieju).

Brąz mistrzostw zdobyła druga z pomorskich drużyn - GTK Gdynia.

Podium to zwieńczenie długiej drogi, jaką Trops pokonywał już od października. Najpierw rywalizował w pomorskiej lidze młodziczek, został mistrzem województwa i awansował do ćwierćfinałów MP, które zorganizowane zostały w Kartuzach. Gospodynie wywalczyły pewny awans, podobnie jak w turnieju półfinałowym, który odbywał się w Bydgoszczy.