Tenisista LKS "Stomil" Bełchatów Michał Oracz z awansem na mistrzostwa Polski

Adam Kieruzel
Reprezentujący barwy LKS „Stomil” Bełchatów Michał Oracz zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzieżowców. Tym wynikiem tenisista wywalczył sobie udział w rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców.

Michał Oracz w rywalizacji, która odbyła się w Moszczenicy, uległ jedynie reprezentantowi gospodarzy, który wygrał oraz drugiemu zawodnikowi z Rawy Mazowieckiej.

- Michał, to czołowa postać w naszym klubie. W tym sezonie zrobił on dla naszej sekcji bardzo wiele dobrego - mówi Tadeusz Książczyk, trener LKS „Stomil” Bełchatów. - Cieszę się, że jego dobra dyspozycja zaowocowała awansem do finałów mistrzostw Polski - dodaje trener Książczyk.

Michał Oracz walkę o tytuł mistrza Polski młodzieżowców podejmie w dniach 3-5 kwietnia w Bydgoszczy.

Jeżeli chodzi o inne występy bełchatowskich tenisistów stołowych, to w trakcie III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjny Młodzików w Gorzkowicach z dobrej strony zaprezentował się Piotr Kasprzak, zajmując miejsca 9-12, a także Igor Grzegorek, który znalazł się na pozycjach 17-20.

Jeżeli chodzi o pozostałe kluby to w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym juniorów 6. miejsce zajął Maksymilian Zawiślak. Reprezentant Omegi Kleszczów wziął także udział w eliminacjach do III Grand Prix Polski juniorów. Wśród juniorek na WTK dobrze zaprezentowały się zawodniczki ULKS “Kusy” Łobudzice. Czwarta była Oliwia Zawiasa, ósma Paulina Gapik, a na miejscach 9-12 uplasowała się Zuzanna Martyniak.