Tenis stołowy. W Stężycy odbyły się mistrzostwa o puchar wójta gminy ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
W Stężycy odbyły się Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Stężyca. Ze zbiorów organizatora
W Stężycy odbyła się piąta edycja Mistrzostw Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stężyca. Impreza przyciągnęła zawodników nie tylko z Pomorza, ale także z Niemiec. Sportowcy zmierzyli się w pięciu kategoriach. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn do lat 35 zdobył Michał Briegier z Chojnic. W grupie od 35 do 50 lat, zwycięzcą okazał się Jacek Siluta z Bytowa, natomiast w kategorii 50+, puchar trafił do Marka Rybaczka z Lęborka. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Płotka z Luzina, a w grze deblowej pierwszą lokatę zajęli Jacek Siluta oraz Michał Briegier. Głównym celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu oraz promocja gminy Stężyca.

Jak informuje Honorata Kuziemkowska, poziom gry zawodników był bardzo wysoki. Emocje udzielały się nawet najbardziej doświadczonym graczom. Rozgrywki odbyły się w przyjaznej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.