Tancerze z Jowita Dance Stężyca na podium turnieju "Roztańczone Żuławy"

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów UG Stężyca
5 grudnia Formacja Taneczna Jowita Dance Stężyca reprezentowała Kaszuby na Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Tańca ,"Roztańczone Żuławy", który odbył się w Cedrach Wielkich. Podopieczni Jowity Czarneckiej-Tereba po raz kolejny nie zawiedli i wytańczyli miejsca medalowe, w tym złote, w poszczególnych grupach wiekowych.

W kategorii wiekowej 8-9 lat nie miała sobie równych Lena Konkol. Jej występ jury nagrodziło złotym medalem.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii 12-13 lat stanęła również Alicja Wojtaszak. W tej kategorii wiekowej całe podium należało do tancerzy ze Stężycy - srebro wytańczyła Karolina Męczykowska, a brąz Wiktor Konkol.
Tuż za podium stanęły Olga Skwierawska - czwarte miejsce i Julia Czapiewska - piąte miejsce.

Złoto również w kategorii 14 -15 lat

W tej kategorii nie miała sobie równych kolejna reprezentantka Stężycy - Marcelina Dułak. Srebro zdobyła Emilia Hałasiewicz, a brąz Melania Kąkol. Miejsca poza podium zajęły: Maja Sitterlee - czwarte i Wiktoria Stencel - szóste.

Bezkonkurencyjna Karolina Sobolewska

Na medal spisały się również starsze dziewczęta. W kategorii powyżej 15 lat złoty medal wytańczyła Karolina Sobolewska, a brązowy - Marta Kaliszewska.

Ponadto,

w kategorii 10 -11 lat tuż za podium stanęła Sara Kręcisz, zdobywając czwarte miejsce.
Znakomicie spisały się też duety z Jowita Dance Stężyca. Marcelina Dulak i Melania Kąkol wytańczyły srebro, a
Karolina Sobolewska z Emilią Hałasiewicz zajęły trzecie miejsce.

Warto przypomnieć

Trzy miesiące temu, podczas Mistrzostw Polski w Sportowym Tańcu Nowoczesnym - Disco Dance Freestyle, mistrzem Polski w kat. do 12 lat został Wiktor Kąkol (broniąc tytułu z roku 2019), a wicemistrzostwo w kat. powyżej 16 lat wytańczyła Kaja Kowalczyk.

Jowita Dance Stężyca

Gminna formacja taneczna Jowita Dance Stężyca rozpoczęła działalność w październiku 2014 roku. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę taneczną pod kierownictwem Jowity Czarneckiej-Tereba, kilkukrotnej Mistrzyni Polski.

W realizowanych treningach uczestniczą dzieci od lat 6, po młodzież i dorosłych. Zajęcia są nieodpłatne dla mieszkańców gminy Stężyca. Prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych i wieczornych, z podziałem na grupy wiekowe.

Trenowane klasy to: taniec towarzyski, taniec nowoczesny, salsa oraz elementy hip-hopu. Pomimo prowadzonych ogólnodostępnych ćwiczeń, również prowadzone są treningi dla kadry tanecznej, która reprezentuje formację na różnego rodzaju turniejach i mistrzostwach. W skład kadry wchodzi 32 członków wykazujących się największymi osiągnięciami tanecznymi.

Dodatkowo dla wszystkich chętnych istnieje ciągła możliwość dołączenia do grup tanecznych prowadzonych przez Jowita Dance Stężyca.