Świetny start 11-letnich pływaków Cartusii - rekord pomorski Lidii Tomczuk!

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów GKS Cartusia
W miniony weekend w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pływaniu Dzieci 10-11 lat w ramach Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci 10,11- letnich. Zawodnicy GKS Cartusia z rocznika 2010, ciężko pracując, przygotowywali się do nich przez cały rok szkolny. Było warto, są efekty!

Jak informuje Karol Tomczuk, wszyscy spisali się rewelacyjnie i po zmaganiach w dwóch blokach w końcowej klasyfikacji medalowej GKS Cartusia zajęła pierwsze miejsce, a w klasyfikacji drużynowej trzecie.

Dziewczęta zdobyły złote medale we wszyskich konkurencjach dostępnych na zawodach w ich kategorii wiekowej - 6 indywidualnie oraz 2 w sztafetach.
[polecane]21526087[/polecane]
Sztafety w składzie: Tomczuk, Gruda, Beyer, Rybakowska genialnie popłynęły 4x50 m zmiennym i 4x50 m dowolnym, bezkonkurencyjnie zdobywając 2 złote medale.

W zmaganiach indywidualnych prawie wszystkie "życiówki" zostały poprawione. Oto wyniki:

1. 200 m dowolnym
1. 100 m grzbietowym - NOWY REKORD OKRĘGU POMORSKIEGO!

W klasyfikacji końcowej dziewcząt 11-letnich bezapelacyjnie wygrała Lidia Tomczuk zdobywając puchar najlepszej zawodniczki. Resztę czołówki uzupełniły Zofia Gruda - drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i Maja Rybakowska - trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Błażej Gołuński i Jadwiga Bayer zajęli miejsca 9.

(Info: Karol Tomczuk)