Sukcesy kolarzy Cartusii Kartuzy w Wejherowie, Gdańsku i Lubawie

Bartosz Cirocki
Wiele medali w ostatnich tygodniach zdobyli młodzi kolarze GKS-u Cartusii Kartuzy, którzy ścigali się na trasach w Wejherowie, Gdańsku i Lubawie.

Piątka kartuskich kolarzy uczestniczyła w X Leśnym Maratonie w Wejherowie. Kolarze jechali na dystansie mega, który liczył 44km.

- Dla młodzików a szczególnie dla najmłodszego z drużyny Nikodema Grzenkowicza była to prawdziwa przeprawa i walka o dojechanie do mety - przyznaje Aleksandra Zabrocka, kierownik sekcji. - Nigdy wcześniej żaden z nich nie startował w tego typie dyscyplinie kolarstwa, która od kilku lat stała się bardzo popularna wśród amatorów a także zawodowych kolarzy.

Dobrą dyspozycję potwierdził Szymon Okroj, lider kartuskich młodzików. Dojechał do mety na drugiej pozycji, tuż za Kacprem Wiszniewskim, który niedawno został zawodnikiem Cartusii, a wcześniej ścigał się w Naftokorze.
Drugie miejsce zajął startujący kolejny w tego typu wyścigu Jakub Kuptz. Początkującemu Krzysztofowi Goitowskiemu przytrafił się defekt.

W miłej atmosferze i praktycznie we własnym gronie kolarze Cartusii ścigali się treningowo w Gdańsku. W kategorii żak wygrał Igor Dąbrowski-Sadło, a drugie miejsce zajął Maksymilian Grzenkowicz. Wśród młodzików na podium stanęli kolejno: Kacper Wiszniewski, Krzysztof Goitowski i Nikodem Grzenkowicz.

Na początku maja kadra GKS-u pojechała na kryterium uliczne do Lubawy. Bezkonkurencyjny wśród juniorów młodszych był tam Szymon Sajnok, Emilia Kuptz uplasowała się na trzeciej pozycji w rywalizacji kobiet, to samo miejsce w kat. elita zajął Patryk Kubiak, a Marek Kulas wygrał wyścig masters.

Warto przypomnieć, że sekcja kolarska Cartusii prowadzi nabór dziewcząt i chłopców w wieku 10-14 lat zainteresowanych uprawianiem tego sportu. Wszelkie informacje uzyskać można pod nr tel. 504 374 557.

Info: Aleksandra Zabrocka

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio