Spotkanie na szczycie B klasy. Santana wygrywa z Gołubiem

MACIEJ WAJER
Santana Wielki Klincz w meczu na szczycie B klasy pokonała u siebie Orła Gołubie.

W rozgrywkach B klasy, w miniony weekend na murawę wybiegli jedynie piłkarze Santany Wielki Klincz, ponieważ zarówno Huragan Nowe Polaszki, jak i Ceramik Łubiana pauzowały. Drużyna prowadzona przez Tadeusza Tuszkowskiego nie miała łatwego zadania, ponieważ na własnym terenie podejmowała trzecią ekipę B klasowej tabeli, jaką był zespół Orła Gołubie.

Warto wspomnieć, że rywal klińskiego klubu, przed tym spotkaniem miał tylko jeden punkt straty do Santany, więc można było się spodziewać, że mecz będzie niezwykle emocjonujący. I taki też był. Przyjezdni przez pierwszy kwadrans dominowali na boisku. Szczególnie groźne akcje, piłkarze z Gołubia organizowali lewym skrzydłem. Na szczęście obrona Santany nie popełniała błędów. Gospodarze szukali swojej szansy w kontrach. Jedna z nich zakończyła się zdobyciem bramki w 29 min. Na listę strzelców wpisał się Szymon Tusk. Goście nie tracili wiary na odrobienie strat i nadal szarżowali na lewym boku. Pod koniec pierwszej części zawodów, po zamieszaniu pod polem karnym Santany, podopieczni Tadeusza Tuszkowskiego wyprowadzili zabójczą kontrę, zwieńczoną kolejnym golem. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Wierzba.

Od pierwszych minut drugiej połowy, gospodarze kontrolowali przebieg gry. Rywale nie mogli znaleźć skutecznego sposobu, by rozmontować defensywę miejscowej drużyny. Jak się okazało, przysłowiową kropkę nad „i” Santana postawiła w ostatniej fazie spotkania.

W 80 min. na 3:0 podwyższył Rafał Topka, a w 86 min. wynik zawodów ustalił Mateusz Kozikowski. Dodajmy, że Santana w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki.