Sokół lepszy od Żukowa w kaszubskich derbach [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

MACIEJ WAJER
Kościerscy szczypiorniści po bardzo zaciętym meczu pokonali przed własną publicznością ekipę GKS Żukowo.

Faworytem meczu rozgrywanego w Kościerzynie byli miejscowi, którzy plasowali się na 3 pozycji w I ligowej tabeli. Natomiast zespół z Żukowa zajmował miejsce w jej dolnej części. Jednak już pierwsze minuty pokazały, że żukowianie postawią twarde warunki kościerzynianom. Goście grali szybko, kombinacyjnie, a co najważniejsze, bez żadnej tremy, czym ewidentnie zaskoczyli miejscowych. W efekcie, podopieczni Jakuba Bonisławskiego szybko wyszli na prowadzenie. Zawodnicy Sokoła nie pozwolili na to, by rywale zbyt mocno odskoczyli. W rezultacie po 10 minutach był remis 4:4. Szczypiorniści Sokoła w dalszej części zawodów byli nadal nieco niemrawi, co z zimną krwią wykorzystywali przeciwnicy z Żukowa, którzy w kolejnych 10 minutach ponownie zbudowali swoją przewagę. W okresie między 20 a 25 minutą gospodarze doprowadzili jednak do remisu 12:12. Ostatnie 5 minut było niezwykle wyrównane, o czym świadczy fakt, że obydwie ekipy rzuciły tylko po jednej bramce. Warto też zaznaczyć, że w tym okresie gry, rewelacyjnie spisywali się bramkarze obu zespołów.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w ciągu minuty dwukrotnie pokonywali bramkarza kościerskiego zespołu. Lekka przewaga zespołu z Żukowa utrzymywała się do 45 minuty. Później do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Andrzeja Gryczki, którzy doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Jak się okazuje, decydujące o losach całego meczu było ostatnie pięć minut. Szybkie kontry kościerskich szczypiornistów były zabójcze dla defensywy żukowian. Ponadto, w samej końcówce spotkania, w czasie konstruowania ataków goście dwukrotnie stracili piłkę, co wykorzystali kościerzynianie, kończąc swoje akcje trafieniami. W efekcie, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Kościerzyny 27:22.