SMS Stężyca zwycięzcą powiatowego finału „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

Na stadionie w Stężycy odbył się ostatni już w tym roku powiatowy finał turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W kategorii U12 chłopców do rywalizacji stanęło 9 zespołów, najlepsi okazali się gospodarze.

W Finale Powiatu Kartuskiego uczestniczyły drużyny z Sierakowic, Sulęczyna, Somonina, Egiertowa, Borkowa, Banina, Leźna, Chmielna i Stężycy. Rozgrywki rozpoczęły się od fazy grupowej, z której do półfinału zakwalifikowały się zespoły Stężycy, Sulęczyna, Banina i Chmielna. W półfinałach turnieju Banino pokonało Sulęczyno 4:0, a Chmielno uległo Stężycy 0:2.

Najważniejszy mecz należał do gospodarzy. Uczniowie stężyckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonali zawodników z Banina 3:1. Zwycięstwem młodzi piłkarze wywalczyli sobie też awans do wojewódzkiego finału, który rozegrany będzie wiosną przyszłego roku.