Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmiertelna wiosna

(dal, ij)
W skutek niedawnego wypadku w Gowidlinie zginęły dwie osoby.
W skutek niedawnego wypadku w Gowidlinie zginęły dwie osoby.
Do trzynastu wypadków samochodowych i 42 kolizji doszło od stycznia tego roku do 16 czerwca na terenie gminy Sierakowce. To duża liczba. Cztery osoby zginęły.

Do trzynastu wypadków samochodowych i 42 kolizji doszło od stycznia tego roku do 16 czerwca na terenie gminy Sierakowce. To duża liczba. Cztery osoby zginęły.

Pod koniec maja w Gowidlinie zginął pasażer pasażer tipo, natomiast w ubiegłym tygodniu w tej samej wsi doszło do kolejnej tragedii. Kierujący samochodem ciężarowym man - cysterną, 37-letni mieszkaniec gminy Sierakowice, na łuku drogi w prawo zderzył się czołowo z oplem astrą, który prawdopodobnie znajdował się na jego pasie.

- Uderzenie było tak silne, że karoseria opla została niemal całkowicie zgnieciona - opowiada mł. kap. Romuald Pituła, z kartuskiej straży pożarnej. - Po zderzeniu, pod wpływem ciężaru cysterna wlekła "osobówkę" przez kilkadziesiąt metrów. Opel zapalił się. Na miejscu zginęło dwie osoby.

- W pierwszym momencie myśleliśmy, że byli to ojciec z córką, jednak później okazało się, że to małżeństwo - wyjaśnia Roman Steinka, p.o. komendanta Komisariatu Policji w Sierakowicach. - Był to najbardziej tragiczny wypadek, do którego doszło na sierakowickich drogach w ciągu ostatnich lat.

Nie wiadomo, jak doszło tragedii.
- Powodem mogły być nieostrożność, zmęczenie lub zasłabnięcie kierowcy, pod uwagę bierzemy również pęknięcie opony - dodaje Roman Steinka.

Do najbardziej niebezpiecznych odcinków w gminie Sierakowice zaliczane są trasa Mojusz-Sierkowice-Gowidlino, a także odcinek drogi biegnący z Puzdrowa w kierunku Tuchlina. Do wypadków dochodzi również na drodze biegnącej przez Pałubice oraz na Długi Kierz.

- Tylko od początku maja na drogach całego powiatu zginęło 11 osób, z czego trzy w gminie Sierakowice - mówi asp. szt. Włodzimierz Grzenkowicz, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. - Głównymi przyczynami wypadków są nieostrożność kierowców oraz niedostosownie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, a także nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, brawurowa jazda oraz kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

To plaga

st. post. Iwona Kuczyńska

oficer prasowy KPP w Kartuzach

- Kierowanie pod wpływem alkoholu i piractwo drogowe to obecnie największe plagi na drogach. Każdego dnia zatrzymujemy kilku nietrzeźwych kierowców. Gdzie tu rozsądek? Komendant Jarosław Soliński zapowiedział walkę z tymi i im podobnymi wykroczeniami na drogach, np. wyprzedzaniem, a nawet przechodzeniem w miejscach niedozwolonych. Dlatego m.in. mandaty będą wysokie, nawet bardzo wysokie. I nie na złość kierowcom, ale dla ich dobra. Zaczyna się sezon letni. Kierowcy z powodu upału mogą być osłabieni, powinni więc jeździć ostrożniej. Po drogach powiatu kartuskiego będzie teraz poruszać się więcej niż zazwyczaj turystów, którzy nie znają naszych terenów, nie będą więc wiedzieć, co się czai za zakrętem.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto