Sensacja w kartuskiej halówce - Tombud przegrał z Syldarem

bc
bc
Niezwykle ciekawa była pierwsza kolejka drugiej rundy spotkań Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Nie brakowało zaciętych spotkań i zaskakujących wyników. Największą sensacją jest bez wątpienia pierwsza w sezonie porażka Tombudu Kartuzy, który uległ 1:4 Syldarowi Kiełpino.

Wraz z nowym rokiem kartuska liga nabrała rumieńców. Wydawało się, że Tombud pewnie zmierza po mistrzostwo, bo dotąd wygrał wszystkie spotkania. W pierwszej połowie starcia z Syldarem kartuzianie prowadzili 1:0 po golu Mateusza Cymana, druga połowa należała jednak do kiełpinian - zdobyli cztery bramki mimo osłabienia dwiema czerwonymi kartkami.

Z Tombudem punktami zrównał się Mściwoj, który nie bez problemów wygrał z zespołem Zbrójstal/Ekspert II 4:2.

Najbardziej okazałe zwycięstwo odniósł trzeci w tabeli Graham, który rozbił Maniarę 8:1, choć do przerwy prowadził tylko 1:0.

Niebywały przebieg miał mecz Drink Teamu z Elusem. Gracze z Kolbud przegrywali już 1:5 i 2:6, ale nie złożyli broni, odrobili straty z nawiązką i zwyciężyli 7:6.

Ciekawie było na zapleczu superligi, zwłaszcza w rozpoczynającej rywalizację I lidze. Jej pierwszym liderem nieoczekiwanie został Markbud dzięki niespodziewanej wygranej 3:1 nad Młodym Mściwojem. Za niespodziankę można uznać też remis skazywanego na pożarcie Kostbetu z Grunke. Punktami podzieliły się również Klejna i rezerwy Zbrójstalu. Z kolei w meczu dwóch poważnych pretendentów do awansu, czyli Wodomeksu z SMS-em, minimalnie lepsi byli słupszczanie.

Niebawem uzupełnienie strzelców I i II ligi oraz galeria zdjęć.

Superliga
Graham Sierakowice - FUH Maniara Gdańsk 8:1 (1:0)
Bramki: Marcin Kolka, Paweł Wojowski 3, Adam Krauze, Jakub Hofmann 2, Bartłomiej Węsiora - Tomasz Malkowski

Drink Team Kolbudy - Elus Kartuzy 7:6 (1:5)
Bramki: Tomasz Musik 4, Krzysztof Kwasny, Tomasz Poźniak 2 - Dawid Hejden 2, Radosław Stępień 3

Zbrójstal/Ekspert Kartuzy - Mściwoj Kartuzy 2:4 (0:2)
Bramki: Dawid Barzowski, Patryk Kostuch - Łukasz Knioch 2, Jan Przybyszewski, Filip Ustowski

Tombud Kartuzy - Syldar Kiełpino 1:4 (1:0)
Bramki: Mateusz Cyman - Adam Kordyl, Karol Domjan, Łukasz Borkowski 2