Sebastian Bir ze złotym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach

Facebook/Sebastian Bir
Miniony weekend kartuscy zapaśnicy mogą zaliczyć do udanych. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Poznaniu złoto wywalczył Sebastian Bir, z kolei Dominika Konkel zwyciężyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

W miniony weekend na sali KS Sobieski Poznań odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w zapasach. O tytuły najlepszych do lat 23 walczyli zapaśnicy stylu klasycznego z całego kraju, w tym reprezentanci Cartusii Kartuzy.

Rywalizację w pięknym stylu zakończył Sebastian Bir, który po czterech pojedynkach bez straty punktu zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii do 67 kg.
- Wynik jest niesamowity, tym bardziej, że jeszcze niecały rok temu poważna kontuzja kolana stawiała pod znakiem zapytania dalsze starty Sebastiana (…). To złoto jest wynikiem jego pracy i determinacji - komentuje klub.

W turnieju w Poznaniu walczyli również: Krzysztof Niklas (77 kg) oraz Jędrzej Wiśniewski (97 kg), zajmując odpowiednio 9. i 8. miejsca w swoich klasach wagowych. Drużynowo Cartusia Kartuzy uplasowała się na 9. miejscu na 25 startujących zespołów.

Dominika Konkel mistrzynią Makroregionu

Dobre wieści dla kartuzjan przyszły także z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, rozgrywanych w Żarach. Startowały w nich dwie zawodniczki z Kartuz: Dominika Konkel i Paulina Rejter. Dominika poradziła sobie pewnie ze swoimi przeciwniczkami, wygrywając w kategorii 36 kg. Na drodze na szczyt odniosła trzy zwycięstwa, tracąc tylko jeden punkt techniczny. Wynik jest o tyle cenniejszy, gdyż dla Dominikki był to start w wyższej kategorii wagowej.

Mniej szczęścia miała Paulina Rejter, która dotarła do strefy medalowej, jednak przegrała walkę o brąz.

(info: Cartusia Kartuzy)