Remis Cartusii 1923 Kartuzy z Dębem Dębno

T
Tomasz Tulula
Wynikiem 1:1 zakończył się mecz 10 kolejki III ligi Batyckiej pomiędzy drużynami Cartusia 1923 Kartuzy i Dąb Dębno

Lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kartuz bo już w 11 minucie zdobyli pierwszą bramkę. Składną akcję rozpoczął Rubin, który podał do Kwasnego, a ten wystawił piłkę Steinbornowi. Po precyzyjnym strzale w długi róg bramki Marek Steinborn pokonał bramkarza gospodarzy dając drużynie prowadzenie. Do 45 minuty obie ekipy grały wyrównanie, raz po raz zagrażając bramkarzom rywali. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy gościom udało się wyrównać. Gola „do szatni” zdobył Dudek, który wykorzystał brak skupienia kartuskich obrońców i pokonał Kacpra Tułowieckiego. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Obie ekipy kilkakrotnie były blisko zdobycia bramki na wagę zwycięstwa, lecz skutecznie przeszkadzał im brak skuteczności lub znakomita postawa bramkarzy. W 90 minucie piłkarz Cartusii był blisko pokonania bramkarza rywali. Węsiora nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam, bo piłka odbiła mu się od kolana.

Dzięki remisowi drużyna niebiesko-biało-czarnych zachowała drugie miejsce w tabeli rozgrywek. Goniące ich zespoły pogubiły punkty – Lechia II uległa Bytovii 0:1, Orkan zremisował z Regą 1:1, a Błękitni przegrali z Gryfem 0:1. Bytovia odskoczyła jednak kartuzianom na cztery oczka.

W następnym meczu kartuscy piłkarze zagrają z Kotwicą Kołobrzeg 16 października (sobota) o godz. 13 na stadionie przy ul. 3 Maja 34 w Kartuzach

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio