Rebelia Kartuzy. Nikodem Bigus mistrzem Polski w Kickboxingu!

Lucyna Puzdrowska
KKK Rebelia Kartuzy
W sobotę, 10 września w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Weteranów w Kickboxingu Kick-light. Kartuzianin, Nikodem Bigus wywalczył złoto i tytuł mistrza Polski w kategorii wagowej 79 kg. W zawodach wzięło udział 82. zawodników z 41. klubów.

Patryk Zaborowski, selekcjoner reprezentacji Polski w kickboxingu kick-light seniorów oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy, wystawił mocny 9-osobowy skład. Zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki wykazali się walecznością i dobrym przygotowaniem pięciokrotnie stając do walk finałowych.

Największy sukces osiągnął Nikodem Bigus. Najpierw pewnie wygrał dwie walki kwalifikacyjne. Walka finałowa z zawodnikiem z Płocka była zacięta i wyrównana, ale lepszy okazał się kartuzianin, pewnie pokonując rywala, a tym samym sięgając po tytuł mistrzowski.

Srebrnymi medalistami i wicemistrzów Polski w Kickboxingu Kick-light 2022 zostało aż czworo rebeliantów. W kategorii 50 kg srebro zdobyła Nikola Zaborowska, prywatnie córka trenera. Dwoje Kaszubów w finałach uległo aktualnym mistrzom świata z Włoch 2021. Rafał Jaszczuk (open) i Patryk Rasch (94 kg) pewnie wygrali pojedynki kwalifikacyjne i w finale ulegli mistrzom globu z Zielonej Góry i Odolanowa. Passę brązowych krążków przełamał w końcu Piotr Stenka (89 kg), zdobywając srebrny medal.

Brązowe medale wywalczyli Patryk Frankowski (63 kg) i Mikołaj Zygan (84 kg). Bez medalu wrócili tym razem Adam Kryszewski (74 kg) i Robert Janaś.

- Tegoroczne mistrzostwa Polski seniorów pokazują, że nasz region żyje sportem - komentuje trener Patryk Zaborowski. - Wytrwałość i sumienna praca klubowa przynosi efekty. W przypadku Nikodema Bigusa to aż 10 lat oczekiwania na złoty medal mistrzostw Polski. Cieszę się, że mogę pracować z tak zgraną grupą ludzi. Rebelia to coś więcej niż tylko drużyna. Gratuluję wszystkim rywalizacji sportowej, dziękujmy sędziom za werdykty a organizatorowi za udaną imprezę.