Rebelia Kartuzy Drużynowym Mistrzem Polski w Kickboxingu Light-Contact Juniorów! Indywidualnie z medalem w każdej kategorii wiekowej!

Lucyna Puzdrowska
Podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu Light-Contact w Będzinie Rebelia Kartuzy została drużynowym mistrzem Polski juniorów. Indywidualnie kartuzianie zdobyli medale w każdej kategorii wiekowej. Nadesłane/Rebelia Kartuzy
Niemal tysiąc osób wystąpiło w zmaganiach o medale podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu Light-Contact, które odbyły się w dniach 21-23 kwietnia w Będzinie. Z kolejnym ogromnym sukcesem wracają zawodnicy Rebelii Kartuzy pod wodzą Patryka Zaborowskiego. Po raz kolejny zawodnicy z Kaszub zdobywają krążki w wszystkich kategoriach wiekowych.

Powtórka sukcesu z marca!

W klasyfikacji medalowej mistrzostw stylu light-contact w grupie wiekowej junior, czyli 16-19 lat, Rebelianci powtórzyli sukces z marcowych Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Kick-light, przywożąc do Kartuz tytuł Drużynowego mistrza Polski z dorobkiem dwóch złotych i dwóch srebrnych medali. W klasyfikacji medalowej bez podziału na grupy wiekowe w formule light-contact podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobywają mocną 3. lokatę, co jest historycznym sukcesem kartuskiego klubu.

W formule kick-light kadetów (10-16 lat) stolicę Kaszub reprezentowało 6. zawodników

W tej grupie wiekowej Rebelianci wywalczyli tylko jeden medal, ale za to z najdroższego kruszcu. Po 3 walkach na pierwszym stopniu podium stanął Bartosz Zając, który tryumfował w kat. 42 kg kadetów. Reszta drużyny uplasowała się poza podium, często tocząc nawet 3 walki. Byli to: Norbert Utkała (63 kg), Mateusz Zając (57 kg), Błażej Pepliński (52 kg), Dawid Piask (47 kg) i Patryk Klamrowski (47 kg).

W Light-Contact juniorów Rebelianci w 3 kategoriach wagowych doszli do finałów

Bezkonkurencyjny po raz kolejny w tym roku okazał się Kacper Cybula, który gładko wygrał tę królewską kategorię. W 79 kg sytuacja była mniej skomplikowana, bo na przeciw siebie stanęli finaliści w Kick-light, obaj z Kartuz. Tym razem lepszy okazał się Kamil Kąkol i to on wygrał na punkty 3:0 z Kacprem Śleszyńskim.

W kat. 65 kg pań, po raz kolejny fantastycznie zaprezentowała się Margareta Kąkol, chociaż tym razem musiała zadowolić się medalem srebrnym, w finałowej walce przegrywając z reprezentantką Zielonej Góry. Poza podium znaleźli się: Emilia Gruchała-Węsierska (55 kg), Robert Fierka (79 kg), Jakub Domaros (74 kg), Nikodem Wilczewski (69 kg).

W kat. seniorów w rywalizacji light-contact stanęło dwoje reprezentantów Kaszubskiego Centrum Sportów Walki - Nikola Zaborowska (55 kg) oraz Patryk Rasch (94 kg)

Nikola przegrała pierwszą walkę, natomiast Patryk Rasch wrócił do domu ze srebrnym medalem. W grupie wiekowej weteranów również krążek zgarnia Rebelia Kartuzy. Brązowy medal wywalczył Łukasz Socha (84 kg).

- Turniej w Będzinie pokazał rosnącą popularność dyscypliny, jaką jest kickboxing - komentuje trenr Patryk Zaborowski. - Przystąpienie do MKOL, igrzysk europejskich, a także poczekalnia do Olimpiady w Los Angeles, potęgują ogromną popularność kickboxingu. 962 osoby na jednym turnieju to nowy rekord Polskiego Związku Kickboxingu. W niektórych kategoriach wagowych zgłoszono nawet 35 zawodników. Cieszymy się, że Rebelia Kartuzy zaznaczyła swoją pozycję w tak obsadzonym turnieju i po raz kolejny wracamy z tarczą.