Rebelia Kartuzy. 10 medali Mistrzostw Polski w Kickboxingu light-contact i kick-light w Zawierciu ZDJĘCIA

Lucyna Puzdrowska
Nadesłane/Rebelia Kartuzy
Zawodnicy Rebelii Kartuzy zdobyli 10 medali Mistrzostw Polski w Kickboxingu light-contact i kick-light! W dniach 26-29 maja Śląsk stał się mekką polskiego kickboxingu. Na krajowy czempionat zjechało prawie tysiąc zawodników z całej Polski. Nie zabrakło też Rebelii Kartuzy, która po raz kolejny wraca z tarczą z najważniejszej krajowej rozgrywki.

Rebelianci wystartowali w dwóch stylach walki, zarówno light-contact, jak i kick-light i to w trzech grupach wiekowych. Kickbokserzy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki przyzwyczaili już kibiców do zwycięstw w kick-light, gdzie trener Patryk Zaborowski jest selekcjonerem reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu. Natomiast 3 medale zdobyte w light-contact budują nową historię klubu.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski w Zawierciu rozpoczęli rywalizację kadeci. Najwyżej w tej grupie wiekowej uplasował się Nikodem Wilczewski (63 kg), zdobywając brązowy medal. W drodze do medalu Nikodem stoczył cztery walki i rywalizował w najbardziej obsadzonej kategorii wagowej.

O krok od strefy medalowej, z dorobkiem dwóch stoczonych walk, uplasowali się Bartosz Zając (42 kg) oraz zeszłoroczny mistrz Polski Błażej Pepliński (47 kg).

W pierwszych walkach pożegnali się z turniejem jedyna kadetka Karolina Szymichowska (65 kg) oraz Tymoteusz Regliński (52 kg) i Mateusz Zając (57 kg).

Rebelia Kartuzy w Zawierciu: Kolejny dzień MP i aż 7 medali!

Najlepiej w tej grupie wiekowej spisała się Margareta Kąkol, stając dwukrotnie w finale light-contact i kick-light i zdobywając dwa srebrne medale. Młoda zawodniczka z Borkowa dwukrotnie uległa Julii Marciniak, która jest aktualną mistrzynią Europy.

Srebrny i brązowy medal zdobył Kacper Cybula, startujący w wadze ciężkiej. W finale LC musiał uznać wyższość zawodnika z Zielonej Góry, natomiast w KL pożegnał się z rywalizacją w półfinale za sprawą zawodnika z Włocławka.

Dwa brązowe krążki zdobył natomiast Kamil Kąkol, pewnie punktując swoich przeciwników w 79 kg. W walce półfinałowej przegrał o włos z zawodnikiem z Wrocławia. W tej walce stan punktowy wskazywał remis, natomiast wskazanie za lepszą walkę powędrowało do zawodnika z Kartuz.

Kolejny medal do swojej kolekcji dorzucił też aktualny mistrz Polski K-1 Kacper Śleszyński. Niestety, tym razem musiał zadowolić się medalem brązowym w 74 kg.

Poza juniorską strefą medalową uplasowali się: Emilia Gruchała-Węsierska (55 kg), Szymon Szyca (57 kg), Jakub Domaros (69 kg) i Robert Fierka (74 kg).

Seniorzy z zawodów przywieźli do Kartuz srebro i brąz za sprawą Nikoli Zaborowskiej (55 kg) i Piotra Stenki (89 kg) walczących w light-contact.

- Cieszę się z występu moich zawodników na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu - komentuje trener Patryk Zaborowski. - Mimo stale rosnącego zainteresowania naszą dyscypliną i ogromnego wzrostu liczby uczestników, uzyskujemy pewne lokaty medalowe. Nie zawiódł trzon drużyny, ale optymizmem napawają też walki debiutantów. Duże słowa uznania kieruję do sztabu trenerskiego Nikodema Bigusa i Adama Kryszewskiego, przede wszystkim za pomoc w przygotowaniach oraz cenne rady z narożnika.

Już dziś, 1 czerwca, rebelianci wyruszają na Puchar Świata na Węgrzech. Kaszuby i Polskę reprezentować będą Nikola Zaborowska i Kacper Śleszyński.