Radunia Stężyca znowu zwycięska - Elana Toruń pokonana 1:2

W ostatnim meczu ligowym przed przerwą zimową Radunia Stężyca po raz kolejny pokazała swoją wyższość, wygrywając z Elaną Toruń 2:1. Podopieczni Sebastiana Letniowskiego aktualnie zajmują 1. miejsce w tabeli III ligi, ale wszystko jeszcze zależy od środowego meczu Polonii Środy Wielkopolskiej z KP Starogard Gdański.

W sobotę 21 listopada Radunia Stężyca podjęła na własnym boisku spadkowicza z II ligi - Elanę Toruń. Był to ostatni mecz stężyckiej drużyny przed przerwą zimową.

Spotkanie od samego początku było wyrównane. W pierwszej połowie bramki padały z rzutów karnych - w 22. minucie gola dla Elany strzelił Mariusz Kryszak, a następnie w 33. minucie okazję wykorzystał Sebastian Deja.

W drugiej połowie zarówno Elana jak i Radunia miały swoje sytuacje. Na szczęście dla gospodarzy w doliczonym czasie gry bramkę za 3 punkty zdobył Jakub Letniowski.

Oznacza to, że Radunia Stężyca aktualnie jest pierwsza w tabeli III ligi, dwoma punktami wyprzedzając dotychczasowego lidera - Polonię Środę Wielkopolską. Wynik rundy jesiennej jeszcze nie jest jednak przesądzony, bowiem w środę 25 listopada Polonia zagra zaległy mecz z KP Starogard Gdański.