Radunia Stężyca wygrała 3:0 z Górnikiem Konin. Drużynie brakuje tylko 1 punktu do lidera tabeli

W minioną sobotę III-ligowa Radunia Stężyca stoczyła pojedynek na wyjeździe z Górnikiem Konin. Najwyżej notowana drużyna powiatu kartuskiego zwyciężyła 3:0 - dwie bramki strzelił Krzysztof Iwanowski.

W sobotę 14 listopada grająca w III lidze grupie 2 Radunia Stężyca spotkała się na wyjeździe z zespołem Górnik Konin. Obyło się bez zaskoczeń - wicelider tabeli pokonał konińską drużynę, która dotąd zdobyła zaledwie 2 punkty.

Pierwsza bramka spotkania padła w 41. minucie, za sprawą Krzysztofa Iwanowskiego. Swoją przewagę podopieczni Sebastiana Letniowskiego powiększyli jeszcze ową przewagę w 73. minucie, kiedy to gola strzelił Michał Miller, oraz 84. - tu znów punktował Iwanowski. Gospodarze nie zdołali ani razu przebić się przed obronę Raduni, w efekcie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla wicelidera tabeli.

Wygrana Raduni jest o tyle istotna, gdyż tego samego dnia dominująca w grupie 2 Polonia Środa Wielkopolska zremisowała z Nielbą Wągrowiec. Oznacza to, że z 40 punktami na koncie podopiecznym Sebastiana Letniowskiego brakuje tylko 1 punktu do objęcia najwyższego miejsca w tabeli. Przed przerwą zimową Radunia Stężyca ma do rozegrania jeszcze jeden mecz ze spadkowiczem z II ligi - Elaną Toruń.

Warto przy tym wspomnieć, iż w sobotnim meczu w barwach pierwszej drużyny stężyckiego klubu zadebiutowali dwaj uczniowie Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Stężycy - Jędrzej Głowiński i Filip Pawłowski. Nie są to jedyni uczniowie SMS, występujący w III lidze - w zespole regularnie gra też Nikodem Potrac.

Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)

Radunia (wyjściowy skład): Kacper Tułowiecki – Jan Kopania, Sebastian Murawski, Krzysztof Iwanowski, Rafał Kosznk – Michał Miller, Damian Szuprytowski, Radosław Stępień, Nikodem Potrac, Paweł Wojowski – Dawid Retlewski.

Bramki: 0:1 Krzysztof Iwanowski (41.), 0:2 Michał Miller (73.), 0:3 Krzysztof Iwanowski (84.).