Radunia Stężyca remisuje na własnym boisku z Elaną Toruń 3:3

Lucyna Puzdrowska
Ze zbiorów GKS Radunia Stężyca
Stężyccy kibice odetchnęli, gdy Radunia wyszła na prowadzenie w meczu z Elaną i szybko powiększyła przewagę do 3:0. Mało tego, doniosła ten wynik do końca. Niestety, doliczone przez sędziego 6 minut, diametralnie zmieniły wynik tego spotkania.

Gdy po niecałej pół godzinie, na tablicy świetlnej widniał już wynik 3:0 dla lidera III ligi grupy II, nikt nie wątpił, że ten mecz może zakończyć się innym rezultatem, niż wysoka wygrana Raduni Stężyca. Piłka nożna jest jednak nieprzewidywalna.

Już w pierwszej akcji meczu po faulu w polu karnym Elany Toruń, Sebastian Deja potężną bombą w okienko bramki pokonuje bezradnego Artura Halucha z rzutu karnego. Po niecałym kwadransie stężyckie kanarki prowadzą już 2:0, gdy Filip Burkhardt plasowanym strzałem zza pola karnego zaskakuje golkipera z Torunia.

Potrójną koronę wieńczy w 29. minucie niezwykle skuteczny na wiosnę Paweł Wojowski ładnym uderzeniem z woleja. Dodajmy jeszcze, iż już w tym momencie trener gości Maciej Kalkowski przebywał na trybunach Areny Radunia, po czerwonej kartce za krytykę orzeczeń arbitra. Niestety po pół godzinie gry kontuzjowanego Dawida Retlewskiego zastępuje jego imiennik Cempa.

W II połowie emocje mocno ostygły. Raduniacy zadowoleni z wysokiego prowadzenia nie forsowali już zbytnio tempa. Mecz ożywił się nieco w 75. minucie gry, gdy z boiska za drugą żółtą kartkę usunięty został nasz Sebastian Murawski. Ambitni goście z grodu Kopernika zwietrzyli szansę i bardzo chcieli zdobyć przynajmniej bramkę honorową.

Gra obronna Raduni nieco się posypała, zwłaszcza gdy plac gry musiał opuścić drugi ze środkowych obrońców - utykający Przemysław Szur. Prawdziwy horror nadszedł w doliczonym czasie gry. Arbiter z racji wielu fauli, kartek i dużej ilości zmian, postanowił doliczyć do regulaminowego czasu gry aż 6 minut.

W 2. minucie doliczonego czasu gry za rękę w polu karnym elanowcy otrzymali karnego. Co prawda Hubert Antkowiak nie zdołał za pierwszym razem pokonać Kacpra Czajkowskiego, ale przy dobitce własnego strzału już się nie pomylił.

Nie minęły dwie minuty, a Radunia straciła kolejną bramkę. Pierwszą w tym sezonie z akcji. Jej autorem z bliska był Sebastian Rak. Drużyna trenera Kalkowskiego poczuła przysłowiową krew i postawiła wszystko na jedną kartę.
W dodatku zadanie ułatwił jej Dawid Cempa, który w zaledwie 120 sekund otrzymał dwie żółte kartki. Ponieważ z kontuzją zszedł także Jakub Letniowski, a zespół wykorzystał już limit 5. zmian, to nerwową końcówkę grał w 8. przeciwko 11!

Niemożliwe stało się możliwe w 9. minucie doliczonego czasu gry, kiedy to drugiego w tym meczu karnego na gola dającego Elanie remis, skutecznie zamienił Łukasz Furtak. Sekundę później sędzia odgwizdał koniec tego niesamowitego spotkania!

Ponieważ swój mecz z Polonią Środa wygrał 4:2 Świt Skolwin, to nasza przewaga nad wiceliderem stopniała do zaledwie 4 punktów i margines błędu pozostał niewielki. Za tydzień gramy derby w Starogardzie Gdańskim z miejscowym KP.

25. kolejka III ligi, grupa II (“mistrzowska”)