MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019. Trwa głosowanie! Prezentujemy pierwszych liderów w Kartuskiem

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Ten plebiscyt to bardzo dobra okazja do przedstawienia placówek z każdego powiatu i pokazania ogromu pracy, jaki pracownicy przedszkoli wkładają w opiekę i wychowanie maluchów. Wybierzemy wspólnie Przedszkole na Medal, Nauczyciela Przedszkola Roku i Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną! Ta ostatnia kategoria rozgrywana jest wyłącznie na szczeblu wojewódzkim.

Głosowanie rozpoczęło się 11 października i potrwa do piątku, 29 listopada. Rodzice mają szansę na ocenę najlepszych placówek i nauczycieli, którym powierzają opiekę nad swoimi pociechami. To właśnie oni, głosując w wielkim plebiscycie prowadzonym przez „Dziennik Bałtycki”, wskażą najlepsze przedszkola i nauczycielki.
Osobno w Gdańsku i Sopocie oraz Gdyni, a także we wszystkich powiatach naszego województwa zostaną przyznane tytuły Przedszkole Roku 2019.
O tym, jak dzieci czują się w przedszkolu, nie decyduje wyłącznie otoczenie, w którym spędzają czas. Najważniejsze nie są zabawki, place zabaw, czy pomoce edukacyjne. Kluczową rolę pełnią opiekunowie dzieci. Dlatego w miastach i powiatach przyznamy też tytuły Nauczyciel Przedszkola Roku.
Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada. Głosowanie w kategoriach Przedszkole Roku i Nauczyciel Przedszkola Roku będzie prowadzone w dwóch etapach. Etap powiatowy potrwa do 19 listopada, godz. 21.30. Głosowanie na etapie wojewódzkim w tych dwóch kategoriach rozpocznie się 22 listopada i potrwa do 29 listopada. Szczegóły na dziennikbaltycki.pl.

Pierwsi liderzy w powiecie kartuskim

Przedszkole na Medal
W kategorii Przedszkole na Medal na pierwszym miejscu (16.10.) znajdowało się Niepubliczne Przedszkole Przedszkolandia, ul. Lipowa 4, Banino.

W przedszkolu funkcjonują cztery oddziały, w których maluchy mają zapewnioną doskonałą opiekę dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej. Jak mówią pracownicy, istotną rolę odgrywa tu współpraca z rodzicami, którzy dzielą się z kadrą nauczycielską i wychowawczą swoimi spostrzeżeniami i pomysłami.
- Dbamy o prywatność naszych przedszkolaków, dlatego galeria zdjęć dostępna jest wyłącznie dla rodziców - czytamy na stronie internetowej przedszkola. - Nie wykorzystujemy wizerunku naszych podopiecznych w celach marketingowych.
Przedszkolandia w Baninie kładzie nacisk na dziecięcą różnorodność, ich różne temperamenty oraz emocje. Stara się budzić w nich ciekawość, pewność siebie i nastawienie na rozwój, które pomogą im w dalszym życiu. Uczy przedszkolaków już od najmłodszych lat, jak wykorzystując ich naturalną energię i potencjał, umieć słuchać, skupiać uwagę, kontrolować zachowanie, mieć dobre stosunki z innymi. Ofertę edukacyjną dopełnia zdrowa i smaczna kuchnia, oparta na dużej ilości warzyw, owoców i kasz. Pozwala wypracować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, wzmocnić ich odporność i zapewnić prawidłowy rozwój.
Obecnie nadal prowadzi Przedszkolandia w Baninie, przed Oddziałem Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Podjazach i Oddziałam Przedszkolnymi w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Kategoria Nauczyciel Przedszkola 2019

Na pierwszym miejscu uplasowała się (16.10) Alicja Wenta z Przedszkola w Lisich Jamach, Punkt w Szklanej
Alicja Wenta określana jest przez rodziców jako osoba, która nie tylko ma ogromne serducho dla maluchów, ale też jest osobą kreatywną, która potrafi wypełnić przedszkolakom czas w taki sposób, aby nauka była jednocześnie zabawą.
- Staram się robić wszystko, aby nasze dzieci wracały do mnie każdego kolejnego dnia z uśmiechami na buziach - mówi pani Alicja. - W wieku przedszkolnym istotna jest edukacja, ale trzeba do niej zachęcać w taki sposób, by maluch bawił się, nawet nie zdając sobie sprawy, że również się uczy.
Sytuacja w czołówce zmienia się z dnia na dzień, a nawet z godziny na godzinę. Obecnie (18.10) prowadzi Katarzyna Kankowska z Przedszkola Niepublicznego Promyczek w Żukowie przed Marzeną Plichta z tego samego przedszkola. Alicja Wenta zajmuje trzecie miejsce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto