Prasówka z marca 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Kartuzach? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kartuzy zmienił się  w marcu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kartuzy zmienił się w marcu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kartuz najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Trzynasta emerytura trafia do Polaków. Zobacz, od czego zależy wysokość twojej emerytury lub renty! Pierwsze przelewy dotarły do emerytów!”?

Przegląd marca 2023 w Kartuzach: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trzynasta emerytura trafia do Polaków. Zobacz, od czego zależy wysokość twojej emerytury lub renty! Pierwsze przelewy dotarły do emerytów!

Pierwsze wypłaty "trzynastki" z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafiły już na konta Polaków. Świadczeniobiorcy otrzymają środki na swoje rachunki bankowe wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Ile możesz otrzymać netto? Sprawdź aktualne wyliczenia i przygotuj się na dodatkowy przypływ gotówki.

📢 100-lecie miasta Kartuzy oficjalnie rozpoczęte. W Muzeum Kaszubskim inauguracja wystawy zdjęć Artura Sochy - "Kartuzy dawniej i dziś"

29 marca, dokładnie w 100. urodziny miasta Kartuzy, w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyła się uroczysta inauguracja wystawy fotografii Artura Sochy pt. Kartuzy dawniej i dziś. Na spotkanie z autorem wystawy przybył tłum osób, muzeum ledwie ich pomieściło. Każdy chciał obejrzeć zdjęcia Kartuz sprzed nawet ponad 100 lat, pozyskane przez autora, jak również te, które sam w ciągu ostatnich 30 lat zrobił i pieczołowicie gromadził Artur Socha. Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

📢 Za nami 6. finał Konkursu Wiedzy o Motoryzacji w Pępowie | ZDJĘCIA

Szósta edycja Konkursu Wiedzy o Motoryzacji już za nami. Rywalizacja od lat organizowana przez firmę AutoMiras z Pępowa ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Poza sprawdzaniem samych siebie mieli oni bowiem szansę ujrzeć, jak wygląda praca w branży motoryzacyjnej.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka kwiecień Kartuzy: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Kartuz. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 200 lat, Kartuzy! Burmistrz i urzędnicy zaśpiewali dla mieszkańców z okazji 100-lecia miasta | ZDJĘCIA

Burmistrz, pracownicy urzędu, a także liczni mieszkańcy stanęli na schodach przed kartuskim magistratem, by zaśpiewać „Dwieście lat”. W ten sposób uczcili wyczekiwaną i hucznie obchodzoną rocznicę 100-lecia uzyskania przez stolicę Kaszub praw miejskich.

📢 Rekordowe zainteresowanie XXV Szachowym Turniejem Kopernikowskim w Kartuzach. ZDJĘCIA

Ponad 200 młodych szachistów rywalizowało w jubileuszowym XXV Turnieju Kopernikowskim w Kartuzach. To rekord w całej historii organizowania zawodów, nie zabrakło też licznych podziękowań dla osób zaangażowanych w organizację.

📢 Nie jedna, a dwie nowe hale sportowe oddane do użytku w gminie Stężyca. Nowe obiekty sportowe w Kamienicy Szlacheckiej i Klukowej Hucie

27 marca w gminie Stężyca odbyło się uroczyste oddanie do użytku nie jednej, a dwóch hal widowiskowo-sportowych. Z nowych obiektów cieszą się mieszkańcy Kamienicy Szlacheckiej i Klukowej Huty. Koszt obu inwestycji wyniósł 16,2 mln zł. Połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

📢 HopoBabki potrójnie świętowały Dzień Kobiet, a teraz ambitnie pracują nad nowymi projektami. ZDJĘCIA

Hopobabki zawsze oryginalnie obchodzą Dzień Kobiet, a to w lipcu, a to, tak jak w tym roku... potrójnie. Obecnie ambitne kobietki z Hopowa z zaangażowaniem pracują nad nowymi, ciekawymi projektami.

📢 Kobieca Twarz Roku 2023. Które z kandydatek z powiatu kartuskiego mają szanse na tytuł? Zobacz ZDJĘCIA

Z okazji Dnia Kobiet 2023 stworzyliśmy wielką galerię Mieszkanek województwa pomorskiego. Teraz w trzech kategoriach pokoleniowych - Córki, Matki i Kobiety dojrzałe - zostaną przyznane tytuły Kobiecej Twarzy Roku naszego regionu. Zobacz kandydatki z powiatu kartuskiego. Głównymi nagrodami w finale ogólnopolskim akcji będą samochody - trzy Toyoty Aygo X.

📢 31 marca już po raz piąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sierakowic

W piątek, 31 marca z parafii św. Marcina z Tours w Sierakowicach już po raz piąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której udział bierze zazwyczaj około tysiąca osób! Wcześniej, zanim wierni wyruszą w drogę, zostanie odprawiona msza święta. Podobnie jak rok temu przewodniczył jej będzie bp. Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.

📢 Bożenki z całej Polski świętowały swoje imieniny w Kartuzach i Ostrzycach. I to jak świętowały!

W dniach 24-26 marca na Kaszubach w powiecie kartuskim swoje imieniny świętowały Bożeny z całej Polski. Kartuzy zwiedzało i w pensjonacie Gościna u Maryli balowało 51 Bożenek, w tym nawet z najbardziej oddalonych miast w kraju. Panie zwiedziły Muzeum Kaszubskie, kartuską bibliotekę na dworcu i kolegiatę. Spotkały się też z burmistrzem Kartuz.

📢 Historyczna, bo pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa w Kartuzach. Kilkaset osób wyruszyło do Królowej Kaszub

W piątek, 24 marca w kościele św. Kazimierza w Kartuzach rozpoczęła się pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa w Kartuzach. Mszy świętej koncelebrowanej przez trzech kapłanów przewodniczył ks. Mariusz Kryża. Największe wrażenie jednak robił tłum pielgrzymów, którzy mimo chłodu i przenikającego zimna, zdecydowali się pokonać trudną trasę I Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

📢 Nagrody Sucovia wręczone! Ks. Krzysztof Sagan z nagrodą specjalną Burmistrza Żukowa

W piątkowy wieczór, 24 marca w Centrum Kultury Spichlerz w Żukowie poznaliśmy laureatów nagrody Sucovia za 2022 rok. Przyznano je w kategoriach: Kultura, Edukacja, Sport i Inicjatywy Społeczne. Nagroda specjalna Burmistrza Żukowa trafiła w tym roku do ks. Krzysztofa Sagana, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Gośćmi uroczystości byli m.in.: poseł Henryka Strycharska i wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

📢 Te MEMY o Czechach rozbawią was do łez. Tak Polacy żartują ze swoich sąsiadów. Krecik, Pat i Mat na obrazkach, które podbijają sieć

O tym, że internautom kreatywności nie brakuje, raczej nie można mieć wątpliwości. Tworzą zabawne obrazki, które niejednokrotnie rozbawiają do łez. Nie inaczej jest w przypadku naszych sąsiadów, którzy stali się bohaterami publikacji. Czeskie memy, w których pojawiają się m.in. Krecik i Pat i Mat rozśmieszą niejedną osobę. Sprawdźcie sami.

📢 Krąg Arasmusa w Kiełpinie. Niezwykła wyprawa z Kiełpina... w przeszłość

Stowarzyszenie Krąg Arasmusa z Kiełpina zorganizowało dla swoich członków niezwykłą wycieczkę do Gdańska. I jak to często bywa, nad organizacją tej wyprawy czuwały dobre anioły.

📢 Kartuscy cykliści na swoich dwóch kółkach postanowili uczcić 100. urodziny miasta. ZDJĘCIA

Z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich Kartuzom, zarówno amatorzy jazdy na rowerze jak i kolarze z MTB Start Kartuzy, postanowili włączyć się aktywnie w tegoroczne obchody. Z tej okazji w niedzielę, 19 marca wyruszyli w 100-kilometrową trasę. Dla najmłodszych cyklistów oraz tych mniej zaawansowanych, przygotowano krótsze dystanse.

📢 Wielkie święto Kaszubów w Gniewinie! Obchody Dnia Jedności Kaszubów 2023 | ZDJĘCIA

Kaszubi z różnych zakątków Pomorza w niedzielę, 19 marca 2023 roku, przyjechali do Gniewina w powiecie wejherowskim, aby świętować Dzień Jedności Kaszubów. - Kaszuby są perłą w koronie Rzeczpospolitej - powiedział podczas obchodów Jan Wyrowiński, prezes ZKP.

📢 Najlepsze MEMY o Kaszubach! 19 marca to Dzień Jedności Kaszubów. Internauci jak zwykle nie zawiedli! Te MEMY rozbawią was do łez

MEMY o Kaszubach - zobacz najlepsze! 19 marca to Dzień Jedności Kaszubów. Jak widzą ich internauci? Zebraliśmy w naszej galerii najlepsze MEMY.

📢 Burmistrz Kartuz spotkał się z sołtysami z okazji ich święta. Co się działo? Jak wyglądało spotkanie? |ZDJĘCIA

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie burmistrza z sołtysami. Była to okazja do omówienia aktualnych spraw i zadań, a także do uczczenia Dnia Sołtysa.

📢 Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu w Dzierżążnie okazało się strzałem w dziesiątkę | ZDJĘCIA

Takich efektów nie przewidzieli organizatorzy. Pierwsze Sąsiedzkie Wiosenne Sprzątanie Lasu w Dzierżążnie nie tylko przyciągnęło kilkadziesiąt osób do wspólnej pracy na rzecz środowiska, ale poskutkowało wyczyszczeniem okolic szpitala ze śmieci. Nazbierały się stosy puszek i butelek. Uczestnicy odkryli nawet części samochodowe oraz... łuski po nabojach.

📢 Sprawdź HOROSKOP dzienny 18.03.2023. Te znaki zodiaku czekają zmiany, miłość i pieniądze. Co w Twoim życiu wydarzy się na wiosnę 2023?

Horoskop dzienny na sobotę 18 marca 2023. Wróżka Samanta sprawdza, co jest Ci dzisiaj pisane. Kto zasłużył na miłość i pieniądze? Kogo spotka coś dobrego? Kto musi dziś na siebie uważać? Sprawdź horoskop dzienny na dziś dla każdego znaku zodiaku. Los Ci sprzyja, czy musisz się z nim zmierzyć?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie