Powiatowa liga juniorów minęła półmetek, a zawodniczki Damroki Chmielno wciąż niepokonane

URSZULA KĄKOL
Skład Damroki Chmielno. FOT. ARCHIWUM KLUBU
Bardzo dobrze wiedzie się siatkarkom Damroki Chmielno rywalizujących w powiatowej lidze juniorek piłki siatkowej. Do tej pory podopieczne Macieja Stefanowskiego wygrały wszystkie mecze, nie tracąc przy tym żadnego seta.

Bardzo dobrze wiedzie się siatkarkom Damroki Chmielno rywalizujących w powiatowej lidze juniorek piłki siatkowej. Do tej pory podopieczne Macieja Stefanowskiego wygrały wszystkie mecze, nie tracąc przy tym żadnego seta. Drugie miejsce ze stratą 10 punktów do lidera zajmuje zespół reprezentujący I LO Kartuzy, natomiast na trzecim jest Bat Gowidlino.

Liga juniorek dziewcząt jest kontynuacją ligi gimnazjalnej. Brać w niej udział mogą dziewczęta do lat 20. W marcu ruszyła druga runda ligi. W pierwszym turnieju chmielanki zmierzyły się z drużynami z Klukowej Huty i LO Kartuzy. Oba spotkania zakończyły zwycięstwem 3:0. We wtorek rozegrały kolejny turniej w ramach ligi. Tym razem ponownie wynikiem 3:0 pokonały swoje rywalki z drużyn Sokół Kartuzy oraz Bat Gowidlino.

- O sile gry mojego zespołu decyduje duże zaangażowanie dziewcząt podczas turniejów, jak również doświadczenie wyniesione podczas występów w Pomorskiej Lidze Kadetek – mówi z zadowoleniem Maciej Stefanowski, trener siatkarek. – Jesteśmy zadowoleni z efektu rywalizacji w rozgrywkach pomorskiej ligi. Spotkania te rozgrywane były od września do lutego. Zakwalifikowaliśmy się do finału turnieju, podczas którego ostatecznie zajęliśmy szóstą lokatę.

Niedawno chmielanki rozegrały sparing ze złotymi medalistkami mistrzostw Polski kadetek Energa Gedania Gdańsk. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Wynik ten był możliwy, po wcześniejszym ustaleniu przez trenerów obu drużyn, że spotkanie rozegrane zostanie w czterech setach.

- Niecodziennie, udaje się nie ulec mistrzyniom Polski – dodaje pan Maciej.