Posypały się medale dla Cartusii i Moreny w turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku

Facebook/GKS Cartusia Kartuzy
Kolejny weekend zapaśnicy z Kartuz i Żukowa mogą uznać za udany. W odbywającym się w Gdańsku Międzynarodowym Turnieju o Błękitną Wstęgę Bałtyku reprezentanci Cartusii oraz Moreny wielokrotnie stawali na podium, w tym i łącznie 5 razy na samym jego szczycie.

W sobotę 15 października w Gdańsku odbył się Międzynarodowy Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku. Do rywalizacji stanęły kluby z Ukrainy, Niemiec, Norwegii, a także liczni reprezentanci naszego kraju z Wielkopolski, Warmii i Mazur oraz z Pomorza - łącznie 24 ekipy. W tej ostatniej grupie mogliśmy ujrzeć również zapaśników z Kartuz i Żukowa, którzy niejednokrotnie już udowadniali swą pozycję w czołówce krajowej.

Nie inaczej było i tym razem. Zapaśnicy Moreny Żukowo z Gdańska przywieźli razem 6 medali, w tym po jednym złocie i srebrze. Najlepsze wyniki uzyskali tu Oliwier Leonarczyk (1. miejsce) oraz Hubert Czerwionka (2.). Na podium stawali jeszcze Mateusz i Sebastian Felscy, Artur Pituła, a także Dominik Stenzel.

O jeden więcej krążek wywalczyła Cartusia Kartuzy, aczkolwiek w ich „worku” błyszczało nieco więcej złota. Pierwsi w swoich kategoriach byli tu: Filip Leikowski, Stanisław Leoniuk, Dawid Konkel oraz Szymon Treder, srebrne medale powędrowały do Dawida Drywy i Jakuba Tredera, z kolei brąz zdobył Michał Drywa. Bilans pełen metali szlachetnych zapewnił Cartusii 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie klubowi ZKS Granica Gdańsk, ale za to wyprzedzając chociażby bardzo silną tego dnia reprezentację Ukrainy.

Medale nie tylko w Gdańsku

Cartusia podwójnie może świętować, ponieważ w tym samym czasie w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie) trwały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach w stylu wolnym, gdzie także reprezentanci stolicy Kaszub pokazali siłę. Aurelia Godzińska w swojej kategorii nie miała równych, z kolei Agnieszka Stankowska wywalczyła 3. miejsce. Drużynowo kartuski klub zajął tu 10. lokatę na 21 klubów.