Porażka na szczycie - Radunia przegrała ze Świtem Skolwin 0:2

Facebook/Radunia Stęzyca
W niedzielę Radunia Stężyca spotkała się z wiceliderem III ligi grupy 2 Świtem Skolwin. Niestety piłkarze ze Stężycy ulegli szybkim kontratakom swych oponentów, przegrywając 0:2. Tym samym zawodnikom ze Szczecina brakuje już tylko 6 punktów do 1. miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania nie należała do wielkich widowisk. Widać było, że stawka tego meczu usztywniła obie strony. Kibice oglądali dużo bezpardonowej walki i gry w kości, ale mało w tym było finezji i jeszcze mniej futbolu. Dość powiedzieć, że do przerwy nie zobaczyliśmy nie tylko bramki, ale nawet celnych strzałów było jak na lekarstwo.

W drugiej połowie Świt wykorzystał swoją najgroźniejszą broń, czyli szybkie kontrataki. Obrona Raduni musiała radzić sobie w tym spotkaniu bez podstawowego stopera Sebastiana Murawskiego. W dodatku po godzinie gry, zastępujący go Michał Czekaj zszedł z boiska wskutek kontuzji i w obronie pojawił się czwarty, środkowy obrońca - Krzysztof Iwanowski.

W efekcie już w 69. minucie lider tabeli stracił swoją pierwszą bramkę, gdy po strzale i rykoszecie sprzed 16. metra do piłki najszybciej dobiegł Adam Nagórski, jedynie dopełniając formalności. Drugi gol, autorstwa Adama Ładziaka, padł w 82. minucie, właściwie zamykając mecz.

W całym meczu Radunia zanotowała ledwie jeden celny strzał w wykonaniu Wojciecha Wilczyńskiego.

- Tym razem zagraliśmy najsłabszy mecz w całym sezonie i do Stężycy niestety wracamy bez punktów - komentuje sama Radunia.

To trzecia porażka Raduni Stężycy w tym sezonie. Po niedzielnym meczu Świt pomniejszył przewagę lidera tabeli III ligi grupy 2 do 6 punktów, a do końca rozgrywek mamy jeszcze 5 kolejek. W efekcie należy spodziewać się walki do samego końca, jeśli o awans chodzi.

Kolejny mecz Radunia zagra już w czwartek, w Boże Ciało. O godz. 15 na własnym boisku piłkarze ze Stężycy podejmą Polonię Środa Wlkp. Mecz odbędzie się już z udziałem kibiców.

Składy:

Radunia: Tułowiecki – Kopania, Czekaj (65’ Iwanowski), Szur, Wilczyński – Wojowski, Deja (76’ Burkhardt), Letniowski, Stępień (63’ Cempa), Miller – Retlewski.

Świt: Szulc – Potoczny, Baranowski, Bil, Bajkiewicz – Kapelusz, Wojtasiak, Ładziak, Nagamatsu, Wojdak – Nagórski. (wyjściowy)