Porażka Cartusii 1923 w sparingu z Kaszubią Kościerzyna. Zakończyła się też runda zasadnicza IV ligi

Cartusia 1923 Kartuzy
W miniony weekend zarówno Cartusia 1923 Kartuzy jak i Kaszubia Kościerzyna „odpoczywały” od rozgrywek ligowych. Korzystając z okazji dwie IV-ligowe drużyny spotkały się ze sobą na kościerskim stadionie. Niebiesko-biało-czarni jednak nie mogą zaliczyć do udanych sobotniego sparingu - gospodarze zwyciężyli w nim 5:0.

Z racji wycofania się z rozgrywek Sokoła Zblewo miniony weekend miał być dla Cartusii 1923 Kartuzy odpoczynkiem od meczów ligowych. W podobnej sytuacji znaleźli się piłkarze Kaszubii Kościerzyna, którzy mieli wolne ze względu na terminarz. W efekcie oba zespoły zdecydowały zagrać ze sobą sparing.

Piłkarze spotkali się na boisku w Kościerzynie. Dla gospodarzy była to okazja do rewanżu za zimowy sparing w Kartuzach, kiedy to 3:1 wygrali niebiesko-biało-czarni. Na nieszczęście kartuskiego zespołu Kaszubia tę okazję wykorzystała w pełni.

Pierwszy gol padł już w 7. minucie, po celnym strzale Tomasza Tuttasa. Kolejne bramki gospodarze zdobyli w 16. i 45. minucie spotkania. Po przerwie nie było lepiej i już w 50. minucie Kaszubia wygrywała 4:0 - po rzucie wolnym zapunktował tu Mateusz Łuczak. Wynik 5:0 piłkarze z Kościerzyny przypieczętowali zaś w 75. minucie.

Nie jest przy tym tak, że Kartuzianie nie mieli okazji, żadnej z nich jednak nie udało się wykorzystać. Najbliżej przełamania obrony Kaszubii był Rafał Malanowski, który po wyjściu piłkarzy Cartusii w czterech na jednego obrońcę gospodarzy, znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak jego uderzenie z pola karnego powstrzymał bramkarz.

Runda zasadnicza zakończona

Wykorzystując ten sparing trener Piotr Rzepka dał możliwość pogrania z silnym przeciwnikiem w większym wymiarze czasowym wszystkim piłkarzom obecnym na meczu, w tym młodym wychowankom Cartusii. Chciał w ten sposób sprawdzić ich ewentualną przydatność dla zespołu w kontekście zbliżających się meczów o utrzymanie.

A będzie to walka o utrzymanie, bowiem po zakończeniu rundy zasadniczej Cartusia 1923 Kartuzy znajduje się na 12. miejscu w tabeli, tym samym wchodząc do grupy B - spadkowej. W najbliższych dniach utworzony będzie nowy terminarz ale zgodnie z przyjętymi zasadami najbliższy mecz niebiesko-biało-czarni najprawdopodobniej zagrają na własnym boisku z Powiślem Dzierzgoń.