Policjantki z Kartuz w czołówce piłkarskiego Turnieju Służb Mundurowych

Od lewej: st. sierż. Paulina Magulska oraz sierż. Natalia Jóskowska
Od lewej: st. sierż. Paulina Magulska oraz sierż. Natalia Jóskowska KWP Gdańsk
W ubiegłym tygodniu w Warszawie trwał Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. Wśród rywalizujących znalazły się dwie policjantki z kartuskiej komendy - st. sierż. Paulina Magulska oraz sierż. Natalia Jóskowska. Ze swoimi zespołami zajęły one odpowiednio 2. i 3. miejsce.

Od 16 do 18 marca w Warszawie odbywał się XII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W minionych latach w zmaganiach uczestniczyło wiele zagranicznych zespołów, tym razem do stolicy przyjechała drużyna policji słowackiej.

W kategorii kobiet wystąpiło łącznie 7 zespołów, niezwykle przy tym zaangażowanych. W dwóch z nich znalazły się funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. St. sierż. Paulina Magulska zagrała w barwach reprezentacji Polskiej Policji, z którą to drużyną zajęła 2. miejsce. Policjantki musiały tutaj ustąpić zespołowi Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który po raz pierwszy z historii swego uczestnictwa w tej imprezie wywalczył Puchar Komendanta Głównego Policji w kategorii kobiet.

Podium jednak zamknęła wraz ze swą ekipą inna mundurowa z Kartuz - sierż. Natalia Jóskowska, grająca w reprezentacji Komendy Głównej Policji. W meczu o trzecie miejsce wygrały one z Akademią Wojsk Lądowych 1:0.

Ponadto nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju wyróżniono st. sierż. Paulinę Magulską. Warto tu nadmienić, iż turniej służb mundurowych nie jest dla niej czymś nowym. Do reprezentacji Polskiej Policji została powołana w 2018 roku, debiutując na turnieju w Cetniewie. Tam też drużyna zajęła pierwsze miejsce, a sama Paulina Magulska zdobyła indywidualne wyróżnienie. Niedługo później, w lutym 2019 roku, wraz ze swym zespołem zwyciężyła we wspomnianym turnieju w Warszawie, który to sukces powtórzyła jeszcze w 2020 roku. Rok temu natomiast rywalizacja się nie odbyła.

Hołd jednemu ze swoich

Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych im. podkom. Andrzeja Struja to forma szczególnego hołdu, oddawanego przez policjantów tragicznie zmarłemu funkcjonariuszowi. Honorowy patronat nad tegorocznymi zmaganiami objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.