Plebiscyt Sportowy "Dziennika Bałtyckiego": Krzysztof Kaźmierczak trenerem roku! [ZDJĘCIA]

Adam Mauks
Przemyslaw Swiderski
Angelika Cichocka zebrała najwięcej głosów naszych Czytelników. Pięściarz Tomasz Jabłoński otrzymał od kapituły tytuł Sportowca Roku 2015. Krzysztof Kaźmierczak został Trenerem Pomorza 2015.

Swoje miejsca z poprzedniego głosowania powtórzyli Piotr Myszka i Mateusz Mika. Pierwszy z nich na igrzyskach w Rio de Janeiro miejsce już ma, drugi o nie walczy w turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie. Wysokie czwarte miejsce zajął w naszym plebiscycie Patryk Dobek, klubowy kolega Cichockiej, który jest nadzieją polskich sprintów. Popularność windsurfingu potwierdza wysokie piąte miejsce Małgorzaty Białeckiej z SKŻ Hestia Sopot. Dobry występ polskich piłkarek ręcznych podczas grudniowych mistrzostw świata w Danii nie był bez znaczenia w przypadku wysokiego miejsca Moniki Kobylińskiej. Zawodniczka Vistalu Gdynia w głosowaniu Czytelników zajęła szóstą pozycję. Bardzo dawno w pierwszej „10” nie było rugbisty. Czy siódme miejsce Roberta Kwiatkowskiego z RC Lechia Gdańsk będzie początkiem nowej tradycji?

Tomasz Jabłoński po gali "Dziennika Bałtyckiego"

Tradycyjnie już od kilku lat jest w niej miejsce dla siatkarzy. Obok Mateusza Miki, uznanie Czytelników naszej gazety zyskał Piotr Gacek, znakomity libero Lotosu Trefla Gdańsk, który zajął ósme miejsce. Florecistka Sietom AZS AWFiS Gdańsk Anna Szymczak dobry dla siebie 2015 rok zakończyła na dziewiątym miejscu w naszym głosowaniu. Dziesiąte miejsce dla młodego wioślarza AZS AWFiS Gdańsk Mateusza Biskupa, który umiejętności będzie mógł potwierdzić w Rio.

63 Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego” to także głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Drużynę. W kategorii sportowej wygrał młody tancerz z Pucka Paweł Struck. Reprezentant studia tańca Dance Flow wyprzedził młodego sztangistę Konrada Nogę z Żuław Nowy Dwór Gdański oraz kartingowca Szymona Szyszko z Automobilklubu Morskiego Gdynia. Wśród trenerów tytuł zdobył Krzysztof Kaźmierczak z kartuskiego Mad Dogs Team. Wyprzedził on Karola Kusaja, szkoleniowca piłkarzy Sokoła Ełganowo i Wojciecha Wasiakowskiego z Wejherowskiego Klubu Bokserskiego.

Piotr Gacek po gali "Dziennika Bałtyckiego"

W kategorii drużynowej, po dramatycznej walce do ostatnich minut głosowania, wygrali bardzo młodzi piłkarze klubu Beniaminek 03 ze Starogardu Gdańskiego. Wyprzedzili oni kolegów z MTS Real Myszewo z powiatu malborskiego oraz I-ligowych rugbistów Czarnych Pruszcz Gdański, którzy chcą w tym roku awansować do ekstraligi.