Piłkarski weekend - komplet wyników, relacje, zdjęcia

bc
Zdjęcia z meczu Murkam Przodkowo - Koral Dębnica
Zdjęcia z meczu Murkam Przodkowo - Koral Dębnica Bartosz Cirocki
Drugie zwycięstwo na wiosnę odniosła Cartusia, czwarty mecz z rzędu wygrał Murkam, w okręgówce trzy punkty zainkasowały Chwaszczyno i Stężyca, zaś w A - klasie Sporting, Cartusia II i Amator.

III liga

Cartusia 1923 Kartuzy – Lechia II Gdańsk 2:0 (0:0)

Relacja tutaj:

IV liga

Murkam Przodkowo - Koral Dębnica 2:1 (1:0)

Bramki dla Murkamu: Wojciech Klemczyk (30), Marek Steinborn (72)

Murkam: Walkowski - Kozerkiewicz, Skwiercz, Klemczyk, Ciarczyński – F.Barzowski, Czuk, Olszewski (55 Steinborn), Roeske, Borkowski (85 Arendt)- J.Przybyszewski (75 Skórka).

Piłkarze z Przodkowa odprawili z kwitkiem walczącego o awans wicelidera IV ligi. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 30 min., znów zdobywając gola po stałym fragmencie gry. Bramkarz gości „wypluł” piłkę po strzale z rzutu wolnego Skwiercza, przodkowianie dwukrotnie nieskutecznie dobijali, ale za trzecim razem piłkę w siatce umieścił Klemczyk.

Jeszcze przed przerwą szansę na powiększenie przewagi miał Barzowski, ale w stuprocentowej okazji nie trafił w światło bramki.

Po przerwie goście osiągnęli przewagę, ale długo nie potrafili stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Zaostrzającą się atmosferę na boisku w 72 min. uspokoił Steinborn, strzałem zza linii pola karnego podwyższając na 2:0. 8 minut przed końcem Koral zdobył kontaktową bramkę, ale gospodarze nie dali już wydrzeć sobie kompletu punktów.

Czwarte z rzędu zwycięstwo pozwoliło piątemu obecnie w tabeli Murkamowi zachować szanse na ostatnie miejsce na podium, zajmowane właśnie przez Koral Dębnica. W trzech kolejkach pozostających do końca sezonu szaro – bordowi musieliby jednak odrobić pięć oczek.

W galerii zdjęcia z meczu Murkamu z Koralem.

V liga

Korona Żelistrzewo - GKS Sierakowice 3:0 (1:0)

Sierakowice: Zengierski - Ustowski, Dawidowski, Bronk, Sychta - Gilmajster, Biernat, M.Kowalczyk, Jagodziński, Klaman - Bulczak.

Bardzo dobrze spisująca się na wiosnę i zajmująca czwarte miejsce w tabeli drużyna z Sierakowic nie sprostała w Żelistrzewie miejscowej Koronie. Żółto – czarni pojechali na mecz bez sześciu podstawowych zawodników i zagrali bez zmian, gospodarze natomiast za wszelką cenę chcieli zdobyć trzy punkty, bezcenne w walce o utrzymanie.

Być może losy meczy potoczyłyby się inaczej, gdyby Biernat wykorzystał dwie stuprocentowe sytuacje, jakie miał w pierwszej połowie. Tymczasem przed przerwą miejscowi zdobyli przypadkową bramkę, a po zmianie stron byli już wyraźnie lepsi i przypieczętowali zwycięstwo dwoma kolejnymi trafieniami.

KS Chwaszczyno - Orzeł Trąbki Wielkie 3:0 (1:0)

Bramki: Daniel Laskowski (30), Przemysław Duda (65), Adrian Jasiński (82)

Chwaszczyno: Grubba - Rutkowski, Stefanik, Laskowski, Rytlewski - Duda (75 Jasiński), Jędras, Sienkiewicz, Siezieniewski, Mitura (83Biszto) - Dempc (80 Ambrosiewicz)

Prawdziwą rewelacją rundy rewanżowej jest Chwaszczyno. Zespół udowadnia, iż solidne wzmocnienia w zimowym oknie transferowym przyniosły oczekiwany efekt – KS oddala się od strefy spadkowej i systematycznie pnie się w górę tabeli, zajmując w niej obecnie siódmą lokatę.

Nie może być inaczej, skoro chwaszczynianie wiosną jeszcze nie zaznali goryczy porażki. Przedłużyli znakomitą serię do 11 meczów, po golach Laskowskiego, Dudy i Jasińskiego pokonując wyżej notowanego Orła Trąbki Wielkie.

Grom Nowy Staw - Radunia Stężyca 1:2 (0:2)

Bramki: Mateusz Zarach (29), Bartosz Anusik (33).

Radunia: Ochal - Krefta (60 Bruski), Kitowski, Hinc, Hinca - Biber, Filipik, Zarach (65 Szmytke), Mejer, Cichosz (75 Cichosz) - Anusik.

Dzięki passie dziewięciu nieprzegranych meczów na podium II grupy klasy okręgowej wskoczyła Radunia Stężyca. Co więcej, odmłodzony zespół, od którego w tym sezonie nikt nie oczekiwał awansu, ma realne szanse na wicemistrzostwo.

Po zwycięstwie w Nowym Stawie, odniesionym dzięki trafieniom Zaracha i Anusika, stężyczanie mają tylko cztery oczka straty do Jantaru / Chojniczanki II. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, wszystko jest więc jeszcze możliwe. Tym bardziej, że obecnych wiceliderów czekają trudne mecze z Relaksem i Rodłem, zaś Radunia zmierzy się z pewnym już mistrzostwa Starogardem oraz dziewiątym w tabeli Korzeniewem.

A klasa

Orkan Rumia MKS - GKS Żukowo 4:0 (1:0)

Bałtyk Sztutowo - Sporting Leźno 0:5

Bramki dla Sportingu: Kamil Pazur, Mirosław Feith, Leszek Kuszelewicz, Dawid Pawelczyk, samobójcza

Cartusia II Kartuzy - Kornowscy Szarża Krojanty 4:2
Bramki dla Cartusii: Radosław Uzarek, Bartłomiej Węsiora, Sylwester Bielicki, Dawid Papina

Grom Leśno - Amator Kiełpino 0:1
Bramka: Tomasz Chrupek