Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka ręczna. Cartusia Kartuzy - LKS Kęsowo 29:26 [ZDJĘCIA]

Cartusia Kartuzy - LKS Kęsowo - zdjęcia z meczu III ligi piłki ręcznej
Cartusia Kartuzy - LKS Kęsowo - zdjęcia z meczu III ligi piłki ręcznej bc
Cartusia Kartuzy wygrała swój drugi mecz III ligi mężczyzn i z kompletem punktów jest liderem tabeli. W pierwszym starciu przed własną publicznością pokonała LKS Kęsowo 29:26 (13:14) w zadziwiających okolicznościach.

Cartusia Kartuzy debiutująca w seniorskich rozgrywkach nie była faworytem spotkania, ale kibice liczyli na korzystny wynik tak, jak w pierwszej kolejce, gdy GKS wygrał w Inowrocławiu 35:27.

W pierwszej części walka była wyrównana, choć nieco lepsi byli goście, ale żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi. Podopieczni Jarosława Frankowskiego wyszli nawet prowadzenie 8:7, ale potem znów trafiali rywale i to oni schodzili do szatni prowadząc 14:13.

W drugiej połowie szczypiorniści z Kęsowa coraz częściej byli karani i odsyłani na ławkę. Kartuzianie wykorzystywali okazje i w pewnym momencie prowadzili nawet 7 bramkami. Potem goście grając w przewadze zmniejszyli straty do dwóch bramek.

Niecałe dwie minuty przed końcem stało się jednak coś, czego większość kibiców, zawodników i trenerów jeszcze nie widziała. Po dwóch minutach od sędziów dla jednego z zawodników gości, cała drużyna LKS-u zaczęła gorączkowo protestować, przez co posypały się kolejne kary i czerwone kartki.

W efekcie w końcówce spotkania na parkiecie pozostało... dwóch graczy Kęsowa - bramkarz i jeden zawodnik z pola. Kartuzianie rzucili w tym czasie tylko jedną bramkę i zwyciężyli 29:26.