Peeling chemiczny, mezoterapia, likwidowanie przebarwień. W czym może pomóc dobry kosmetolog?

Akcja specjalna Temat tygodnia: Fachowiec
pixabay
Kosmetolog to osoba, która zajmuje zabiegami upiększającymi skórę i zapobieganiem lub likwidowaniem defektów skórnych. Zadba o odpowiedni dobór preparatów kosmetycznych do różnych rodzajów skóry. Zna się na profilaktyce, która pozwala na opóźnienie zewnętrznych oznak procesu starzenia. Wie jak przeciwdziałać wpływowi UV na skórę. Do zadań kosmetologa należy również redukcja zmian skórnych, takich jak przebarwienia czy blizny.

Czym się różni kosmetolog od kosmetyczki? W przypadku kosmetyczki wystarczy odpowiedni kurs, albo dwuletnie studium kosmetyczne. Żeby jednak zostać kosmetologiem, należy ukończyć co najmniej trzyletnie studia na uczelni wyższej. Kosmetolog może zajmować się lekkimi zabiegami pielęgnacyjnymi, natomiast bardziej inwazyjnymi, jak lipoliza (redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki), botoks, którego używa się do likwidowania istniejących zmarszczek czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym zajmuje się lekarz medycyny estetycznej.

Co zatem może zaproponować nam kosmetolog? Oto niektóre z całej listy zabiegów, które zadbają o młody wygląd i kondycję skóry.

Peeling chemiczny
Do zadań kosmetologa należy m.in. przygotowanie peelingów chemicznych. Zabieg ten, jak każdy peeling, stosuje się w celu usunięcia martwego naskórka, albo jeśli mamy na skórze plamki i przebarwienia. Ponieważ peeling chemiczny kwasami ma działanie rozjaśniające, wykonuje się go zimą lub wczesną wiosną wyłącznie u kosmetologa, lub dermatologa.

Peeling kawitacyjny
Celem tego popularnego zabiegu jest delikatne złuszczenie i oczyszczenie skóry. Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, polegającym na zmianie ciekłego stanu skupienia w gazowy, poprzez obniżenie ciśnienia. W przypadku peelingu kawitacyjnego taki efekt uzyskuje się za pomocą fal ultradźwiękowych. Aby zjawisko kawitacji powstało na skórze, przeciera się ją wacikiem zwilżonym wodą. Pod wpływem ultradźwięków emitowanych ze szpatuły zabiegowej, dochodzi do zjawiska kawitacji, które można określić jako mikroeksplozję. Efektem peelingu kawitacyjnego jest wygładzenie i wyraźnie oczyszczenie skóry. Skóra jest miękka w dotyku.

Mezoterapia
U kosmetologa można też zrobić mezoterapię, czyli zabieg medycyny estetycznej, który doda skórze jędrności, elastyczności i blasku. Mezoterapię wykonuje się dwoma metodami: igłowo i bezigłowo. Pierwsza polega na wstrzyknięciu substancji rewitalizujących i regenerujących za pomocą strzykawki lub pistoletu automatycznego w wybrane miejsca na ciele. Nakłucia wykonuje się co 0,5-1,5 cm na głębokość tkanki tłuszczowej. Mezoterapia bezigłowa jest natomiast bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą odczuwać bólu. Wykorzystuje ona ultradźwięki i impulsy elektryczne. Dzięki temu preparaty odżywcze docierają bezpośrednio do komórek skóry właściwej.

Mikrodermabrazja diamentowa
Wśród usług można też znaleźć np. mikrodermabrazję diamentową. To nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania naskórka, którą wykorzystuje kosmetologia. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą wizualną. Po serii takich zabiegów skóra staje się wyraźnie zdrowsza, bardziej elastyczna, sprężysta i pięknie rozjaśniona.

Laseroterapia, fale radiowe i ultradźwięki
Kosmetolog może też zastosować laseroterapię, fale radiowe, ultradźwięki. Laserem usunie niechciane owłosienie, blizny, kurzajki czy brodawki. Wiele zabiegów wymaga zastosowania fal radiowych. Pod wpływem działania promieniowania elektromagnetycznego w tkankach wydzielane jest bowiem endogenne ciepło, które stymuluje regenerację włókiem kolagenowych. W efekcie skóra staje się elastyczna, wyraźnie jędrniejsza i wygładzona. Z kolei ultradźwięki można wykorzystać do redukcji zmarszczek i poprawy napięcia skóry oraz usuwania sińców pod oczami. Dzięki nim możemy również usunąć przebarwienia oraz blizny, a także zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej

Upiększanie a pory roku

  • Jesienią warto zainteresować się zabiegami przygotowującymi do okresu zimowego po lecie, czyli nawilżaniem przesuszonej i odwodnionej skóry.
  • Zima jest dobra dla zabiegów kosmetycznych, jednak należy uważać na skrajnie niskie temperatury. Wówczas nie powinno się robić zabiegów silnie nawilżających, odżywiających lub bardzo złuszczających, ponieważ bardzo niska temperatura powoduje krystalizowanie się wody, co może doprowadzić do pękania naskórka. Skóra bardzo nawilżona, niezabezpieczona warstwą olejową może zacząć pękać i stać się jeszcze bardziej sucha.
  • Skóra po zimie jest często zszarzała i matowa. Dlatego wiosną warto wykonać między innymi mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, oczyszczanie kwasami i mezoterapię.
  • Latem na pewno należy unikać zabiegów głęboko złuszczających chemicznych, depilacji laserowej w okolicach twarzy eksponujących nas na promienie słoneczne, ponieważ w efekcie mogą się pojawić przebarwienia.

Partnerzy:
ŁUKASZ OKRÓJ - ENERGOTECH Zakład usług elektrycznych i automatyki przemysłowej
Rychnowy 66,
77-300 Człuchów
[email protected]
510 230 516

WIATRO-SOLAR
ul. Morozowa 3
89-600 Chojnice
[email protected]
+48 72 72 74 920
www.wiatrosolar.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na chojnice.naszemiasto.pl Nasze Miasto