Paweł Teclaf wicemistrzem Polski w szachach szybkich

Mieszkaniec Kartuz wystartował jako jeden z ponad 200 zawodników z całej Polski. Polski Związek Szachowy / Fotoartem3
Paweł Teclaf już nie raz pokazał, że gdy chodzi o szachy, to niewielu może się z nim równać. W minioną niedzielę startował jako jeden z ponad 200 zawodników w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich. Zajął drugie miejsce.

Paweł Teclaf, mieszkaniec Kartuz i zawodnik KKSz Ormuzd Kartuzy, wywalczył srebrny medal na XII Międzynarodowym Memoriale Szachowym Ferdynanda Dziedzica - Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich.

Turniej odbył się w niedzielę 13 listopada w Trzciance. Do rywalizacji przystąpiło blisko 240 szachistów. Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie dziewięciu rund. Tempo gry wynosiło 10 min na partię dla zawodnika, z dodatkowymi pięcioma sekundami na każde posunięcie. Reprezentant Kartuz spisał się doskonale - zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w szachach szybkich.

Warto dodać, że Paweł od wielu lat jest stypendystą burmistrza Kartuz, nagrodzonym za wysokie osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym.

(info: UM Kartuzy)