MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogromna kara dla firmy z powiatu kartuskiego. Przedsiębiorca ukarany przez WIOŚ

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
Ogromna kara dla firmy z powiatu kartuskiego. Przedsiębiorca ukarany przez WIOŚ
Ogromna kara dla firmy z powiatu kartuskiego. Przedsiębiorca ukarany przez WIOŚ Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku
Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska ukarali firmę z powiatu kartuskiego. Podmiot zajmujący się demontażem pojazdów wycofanych z eksploatacji zapłaci 130 tys. zł. Kontrola wykazała szereg naruszeń.

130 tys. zł kary dla firmy z powiaty kartuskiego

Podczas kontroli u przedsiębiorcy z powiatu kartuskiego, inspektorzy WIOŚ stwierdzili m.in. magazynowanie olejów odpadowych niezgodne z wymaganiami. Firma gromadziła także odpady (pianki i gumy oraz zużyte opony) bez zezwolenia. Do tego prowadziła ewidencję odpadów niezgodnie ze stanem rzeczywistym.

- Podmiot kontrolowany posiada wymagane decyzje, w tym decyzję Marszałka Województwa Pomorskiego określającą gospodarkę odpadami, wydaną na prowadzenie tego typu działalności na jednej działce. Jednakże przedsiębiorca zgromadził na terenie kolejnych czterech działek, na które nie posiadał pozwolenia, ok. 700 pojazdów wycofanych z eksploatacji, odpady oraz części pojazdów - mówi zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (WIOŚ) Radosław Rzepecki.

ZOBACZ TAKŻE: 14 lat szukała go policja, a on rano zgłosił się na komisariat w Gdańsku. Na Wielkanoc uznał, że ma dość zagranicy i ukrywania się

Jak dodaje Rzepecki, w marcu br. przeprowadzono postępowanie pokontrolne, którego efektem było wymierzenie administracyjnych kar pieniężnych: 100 tys. zł za nieprowadzenie monitoringu wizyjnego miejsc magazynowania odpadów palnych, takich jak opony samochodowe, tworzywa sztuczne, gąbki czy guma (największa z kilku pryzm miała 20 metrów długości, 15 metrów szerokości i 4 metry wysokości).

Ponadto nałożono kary w wysokości 10 tys. zł za magazynowanie olejów odpadowych niezgodnie z przepisami, co polegało na braku zabezpieczenia pojemników przed działaniem czynników atmosferycznych czy też brakiem oznakowania miejsc magazynowania tych odpadów, oraz 20 tys. zł za prowadzenie ewidencji odpadów niezgodnie ze stanem rzeczywistym, co polegało między innymi na niewpisywaniu w kartach ewidencji masy i rodzaju odpadów powstałych z demontażu pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE: Narkotyki miał między nogami. Policjanci nie dali się wywieść w pole

Zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska zapowiedział, że wobec skontrolowanego podmiotu toczą się kolejne postępowania.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ogromna kara dla firmy z powiatu kartuskiego. Przedsiębiorca ukarany przez WIOŚ - Dziennik Bałtycki

Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto