Noe Wolski zdobył mistrzostwo Polski w zapasach młodzików

Facebook/GKS Cartusia Kartuzy
Pierwszy raz na mistrzostwach Polski i od razu zdobył tytuł - niezwykły popis zdolności dał w weekend Noe Wolski, zapaśnik Cartusii Kartuzy. Zwyciężając wszystkie pięć walk zapewnił sobie złoty medal i przyczynił się do wysokiej pozycji klubu.

W miniony weekend Swarzędz gościł zapaśników z całej Polski, uczestniczących w X Mistrzostwach Młodzików. Stolicę Kaszub reprezentowało w nich siedmiu zawodników Cartusii Kartuzy, z których trójka przebiła się do pojedynków o medale.

Szymon Treder i Jakub Chlechowicz ostatecznie zajęli 5. miejsca, co i tak jest dobrym wynikiem, ale najlepiej niepodważalnie zaprezentował się Noe Wolski, rywalizujący w kategorii 62 kg. Był to jego pierwszy start w mistrzostwach krajowych, na którym pokazał niezwykłą klasę. W zdecydowany sposób wygrał wszystkie pięć walk, tym samym zdobywając złoto i tytuł mistrza Polski.

Poza tą trójką na dalszych pozycjach uplasowali się jeszcze: Kewin Stencel (8. miejsce, 52 kg), Paweł Leik (13. miejsce, 48 kg), Bartłomiej Skierka (15. miejsce, 57 kg) i Kacper Stencel (16. miejsce, 52 kg). Łącznie w X Mistrzostwach Polski Młodzików wystartowało 225 zawodników z 48 klubów. GKS Cartusia znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji drużynowej - na 8. miejscu.