Nikodem Drewa mistrzem Polski młodzików w zapasach, Aleksander Mielewczyk trzeci

Nikodem Drewa zdobył złoty medal, a Aleksander Mielewczyk brąz na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym 2014. Obaj ukoronowali w ten sposób dobry sezon dla Cartusii Kartuzy, która ma medalistów mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Wyjątkowo wielu, bo aż 220 zawodników zjechało do Janowa Lubelskiego na Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym 2014. Na najważniejsze w roku krajowe zawody dla najmłodszych zapaśników pojechało też pięciu zawodników Cartusii Kartuzy.

Do faworytów należeli medaliści sprzed roku - Aleksander Mielewczyk i Nikodem Drewa. Teraz także obaj stanęli na podium, ale zamienili się miejscami.

Nikodem Drewa startował w najsilniej obsadzonej kategorii 53 kg, w której na maty wyszło aż 39 zawodników. Mimo tak dużej konkurencji kartuzianin wygrał zdecydowanie wszystkie pojedynki i pewnie sięgnął po złoto.

Ubiegłoroczny mistrz Aleksander Mielewczyk zmienił wagę na 59 kg i w niej też zaprezentował się bardzo dobrze. Porażki doznał dopiero w półfinale, ale w meczu o trzecie miejsce znów zwyciężył przed czasem i stanął na najniższym stopniu podium.

W zawodach startowali też Aleks Jahn, Arkadiusz Bronk i Michał Ducher, ale byli debiutantami na tak poważnej imprezie i zajęli dalsze miejsca.

- Start ten należy zaliczyć do bardzo udanych, bo także nasi najmłodsi zawodnicy wpisali się do grona medalistów mistrzostw Polski - podsumowuje Bartłomiej Pryczkowski, trener Cartusii. - Zawodnicy naszej sekcji zapaśniczej zdobyli w tym roku medale we wszystkich grupach wiekowych. Kropkę nad i postawił oczywiście Krzysztof Niklas, zdobywając jedyny złoty medal mistrzostw świata dla Polski w tym roku.

Info: B. Pryczkowski